Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Eğitim

10 bin İlahiyat Mezunu Öğretmen Oluyor, Onbin İlahiyat Mezunu Ne Zaman Atanacak 2012

10 Nisan 2012 15 Yorum

4+4+4 Sisteminde yeni bir açık meydana geldi ve milli eğitim bu açığı 10 bin ilahiyat mezunu ile tamamlıyor. Kur’an-ı Kerim dersi ve Hz Peygamberin Hayatı derslerine ilahiyat mezunları girecek. Milli eğitim bakanlığı ilk etapta 10,000 ilahiyat mezununa öğretmenlik yolu açılacağını söyledi. Peki ilahiyat mezununun öğretmen olması için ne yapması gerekecek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ilahiyat fakültesi meunlarına müjdeli haber geldi. Müjdeyi Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer verdi. 10 bin ilahiyat mezuna kadro geliyor…

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Kur’an- Kerim ve Hz Peygamberin Hayatı derslerini yeni eğitim dönemine yetiştirmek için çalışmaları hızlandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ilahiyat fakültesi meunlarına müjdeli haber…

10 bin öğretmene ihtiyacı olan Milli Eğitim, bu dersler için Ağustos ayındaki atamalarda mevcut 5 bin ilahiyat fakültesi mezununu atalacak. Ayrıca 5 bin de ek kadro açacak. Atanan öğretmenler pedagojik formasyon ve hizmet içi eğitimler alarak yeni eğitim dönemine hazırlanacaklar.

Sponsorlu bağlantılar

Bakanlık her okulda en az iki din kültürü öğretmen bulundurmayı planlıyor. Öte yandan “Kur’an-ı Kerim” ve “Hz. Peygamberin Hayatı” gibi seçmeli derslerle ilgili Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne Eylül ayına kadar kitapları yetiştirmesi için talimat verildi.

Derslerin müfredatının genişliği ve konuların hassasiyeti nedeniyle ders kitaplarının bu yıla yetişmesi beklenmiyor. Bu yıl bu dersler materyal olarak gösterilecek ve 2013-2014 eğitim yılının başlangıcından itibaren bütün konular kitaba eklenmiş olarak eğitim verilecek.

Kadın semazenler Allah zikriyle sema döndü

İzmit Belediyesi ve Tasavvuf Vakfı Karabaşi Veli Tekkesi’nin düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde kadın semazenler, sema döndü. Vakfın temsilcisi Gülay Işık, semanın bir zikir töreni olduğunu, semazenlerin her çarkta ‘Allah’ dediğini, o yüzden hem erkeklerin hem kadınların yaptıkları bir gösteri olduğunu anlattı.

ilahiyat mezunları öğretmen olabilir mi sorusuna artık cevap evet oluyor bu durumda

10bin ilahiyat mezunu ogretmen oluyor 2012 10 bin İlahiyat Mezunu Öğretmen Oluyor, Onbin İlahiyat Mezunu Ne Zaman Atanacak 2012


 

 • Bu Yazı Hakkında
 • Etiketler
 • Benzer Konular
Bu yazı 10 Nisan Salı 2012 saat 09:08 tarihinde Eğitim kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

15 Yorumlar »

 • zeki Diyor ki

  Ben İLİTAM 2012 de mezun olacağım inşallah.2,5 yıldır imam-hatiplik yapıyorum.Öğretmen olabilmek için yaş sınırı var mı? birde şu kadar zamandır memur olma gibi şart var mı?

 • osman Diyor ki

  ilahyatçılar için fe edebiyatla beraber formasyon kaldırılmıştı ne ldu şimd veriliyormu lütfen cvb veerin ?

 • elif Diyor ki

  ben bu sene tercihlere ilahiyat yazmayı düşünüyorum ama hala kafamda çok soru var acabailahiyat mezunları devletten başkanerelerde iş imkanı var ben türbanlıyım devlet benimiçin sorun malesefff :(

 • arife Diyor ki

  ilahiyat mezunuları kpss de kaç puanla okullarda öğretmen olunabilecek

 • sekerpare Diyor ki

  ilahiyat ön lisans mezunları da yeni sistemde öğretmenlik yapabilir mi bilgisi olan var mı

 • Gel Diyor ki

  41 yasında ilahiyat mezunuyum kpps sen 78 aldım öğretmenliğe müracaat edebilirmiyim

 • nisa Diyor ki

  ilahiyat ön lisans mezunları da yeni sistemde öğretmenlik yapabilir mi lutfen cvp verin

 • Muhammed Diyor ki

  Puanım 327, sıralamam 292 bin

  hiç şansım yok mu yeni acilan bölümlerde de?

 • zafer Diyor ki

  arkadasım bu kadar ilkögretim din kültürü ve ahlak bilgisi ögretmenlıgıni niye acıyorsunuz bari actınız niye yıgılma yapıyorsunuz ilahiyat ögretmen olacaksa bu bolumu okuyan neden okuyor? bu hukumetın bu huyunu sevmıyorum bir seye karar kılınıyor ama alınan karar nasıl uygulanacak hep bır sorun var ve kimsenın bır fikri yok.

 • yunus Diyor ki

  kpss de 75 puanı geçerse tercih hakkı var diye duydum

 • özlem Diyor ki

  ilahiyat önlisans mezunları ücretli öğretmenlik yapabiliyor mu kadroya geçme olasılıkları nedir…

 • admin (author) Diyor ki

  evet ücretli öğretmenlik yapabilir. konuyla ilgili bulunduğunuz yerde milli eğitim müdürlüklerine başvurabilirsiniz. kadroya geçmeniz mümkün değil çünkü lisans mezunu olmanız gerekiyor. yinede konuyla ilgili milli eğitim müdürlüklerinden bilgi alabilirsiniz.

 • sibel karataş Diyor ki

  açıköğretim ilahiyata kaydoldum,2 yıl bitirince öğretmen olabiliyormuyum

 • admin (author) Diyor ki

  öğretmen olamazsınız ama galiba ücretli öğretmenlik yapabilirsiniz

 • leyla Diyor ki

  slm benim tercihde ilahiyat geldi kafam karıştı hiç beklemediğim bi bölüm nasıl sizce

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

95 0,804