Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Eğitim

2012 SBS Sınav Yerleri Öğrenme, 2012 SBS Sınav Giriş Belgesi

28 Mayıs 2012 1 Yorum Var

2012 SBS sınavına girecek adaylar 28 Mayıstan itibaren sınava girecekleri yerleri öğrenebilirler. 2012 SBS Seviye Belgirleme Sınavı yerlerini öğrenmek için tıklayın

2012 SBS Sınav yeri bilgileri 28 Mayıs’tan itibaren öğrenilebilecek. Öğrenciler devam ettikleri okul müdürlüklerine müracaat ederek sınav giriş belgelerini edinecekler. Okul müdürlüğünün sisteme girerek renkli çıktısını aldığı sınava giriş belgesi, onaylanıp öğrenci velilerine verilecektir. Bu belgede öğrencilerin hangi gün, hangi kurumda, hangi salonda sınava girecekleri yazacak. Sınava giren aday bu belgeyi sınav günü mutlaka yanında bulundurmak zorunda.

İşte MEB tarafından yapılan açıklama:

SINAV GİRİŞ BELGESİ

a. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 28 Mayıs 2012 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinden okul müdürlükleri tarafından renkli olarak alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

b. Fotoğraflı sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav bölgesi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Öğrenci, sınav giriş belgesinde yer alan sınav bölgesinde, binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

Sponsorlu bağlantılar

c. Doğal afet, yangın ve benzeri olağanüstü durumlarda Bölge Sınav Yürütme Komisyonu’nun teklifi üzerine Başkanlığın uygun görüşü ile öğrencinin sınav yeri değiştirilebilecektir.

ç. Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini Başvuru yaptığı okul müdürlüklerinden alabilecektir.

d. Yurtdışından sınav Başvurusu yapan öğrencilerin sınav giriş belgesi 28 Mayıs 2012 tarihinde, Ek-1 “2012-SBS-Yurt Dışı Başvuru Talep Forumu’nda belirtilen e-posta adresine gönderilecektir.
Öğrenciler elektronik ortamdan aldıkları sınav giriş belgesini bulundukları ülkedeki eğitim ataşeliklerine onaylatacaklardır.

e. Sınav giriş belgesini alamayan öğrenciler sbs8@meb.gov.tr elektronik posta adresinden Bakanlığımıza ulaşabileceklerdir.

f. Engelli öğrencilerin sınav giriş belgesinde, kimlik bilgilerinin yanında sınavda alacağı özel hizmet durumu yer alacaktır

sbs sinav yerleri sorgulama 2012 SBS Sınav Yerleri Öğrenme, 2012 SBS Sınav Giriş Belgesi


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 28 Mayıs Pazartesi 2012 saat 07:20 tarihinde Eğitim kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

1 Yorum »

  • ezgi Diyor ki

    SBS giriş yerleri belli oldu mu? veli bilgilendirme sisteminden nasıl öğrenebiliriz?e okul veli bilgilendirme sisteminden çıkmıyor ben bir öğrenci mağduruyum sbs giriş yerimi çok merak ediyorum…

      Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

99 1,095