Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Genel

Ankara Alışveriş Festivali Konserleri Nerede 2012

11 Haziran 2012 2 Yorum
Sponsorlu bağlantılar

Ankarada alış veriş festivali başladı Ankara Shopping fest de neler oluyor. Konserler indirimler ve bir çok şey ankara 2012 shopping fest de. Ankara alışveriş festivali konserleri nerede saat kaçta işte tüm ayrıntılar

Alışveriş Festivali

Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest), Hollandalı top model Doutzen Kroes’un Antares Alışveriş Merkezi’nde vurduğu gonk ile başladı.

Festival öncesinde Antares Alışveriş ve Yaşam Yıldızı’nda Murat Boz konser verdi. Festivalin açılışına TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Vali Alaaddin Yüksel, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ile bazı milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı festivalin açılışı öncesinde, festivalin “hayırlı Uğurlu olmasını” dileyerek, “Ankara siyasetin merkezi olduğu kadar bundan sonra da ticaretin ve üretimin merkezi olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de festival sayesinde 5 yıl sonra Ankara’ya 5 milyon turist beklediklerini, bu şekilde esnafın da ayağa kalkacağını söyledi. Festival kapsamında 6 bin 435 etkinlik düzenleneceğini ifade eden Gökçek, böyle bir organizasyonun Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için müracaat ettiklerini kaydetti.

“Her şey Ankara için” diyen Gökçek, bu tür organizasyonların en iyisini Ankara’nın yapacağını, alışverişin başkentinin de Ankara olduğunu söyledi.

Ankara Alışveriş Festivali Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akbacakoğlu ise 1 yıldır bu festival için çalıştıklarını anlattı. Etkinliklerin 1 Temmuz’a kadar süreceğini belirten Akbacakoğlu, “Festival gümbür gümbür geliyor. Ankara’nın 45 noktasında etkinlikler olacak. bu organizasyonumuz da Guinness rekorlar kitabına girecek” dedi.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci de marka kenti Ankara için bugünün bir milat olduğunu kaydetti. Ankara’yı alışveriş, sağlık, inanç ve kültür turizminin merkezi yapmak istediklerini anlatan Bezci, bundan sonra da EXPO’ya, olimpiyatlara ve büyük organizasyonlara talip olduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından tüm zamanların en iyi yüzü seçilen Hollandalı top model Doutzen Kroes, platforma kurulan gonga vurarak Ankara Alışveriş Festivali’ni başlattı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ankara Ticaret Odası’nın ortaklaşa düzenlediği festivalde 24 gün boyunca perakendeciler yüksek indirim oranlarıyla kampanyalar düzenleyecek.

Ankara’daki alışveriş merkezleri ve cadde mağazaları da festival boyunca çeşitli kampanyalarla festivale katkıda bulunacak.


 

 • Bu Yazı Hakkında
 • Etiketler
 • Benzer Konular
Bu yazı 11 Haziran Pazartesi 2012 saat 14:31 tarihinde Genel kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

2 Yorumlar »

 • damla çakır Diyor ki

  hangi alışveriş merkezlerinde indirim var? yoksa ankara genelinde mi ?

    Alıntı Yap  Cevapla

 • admin (author) Diyor ki

  ankara genelinde mağzalarda A işareti var o mağzalarda

    Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

91 1,149