Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Teknoloji, Video

Anne Karnında İnsan Yüzü Nasıl Oluşur, BBC Belgeseli 2012

6 Temmuz 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Sponsorlu bağlantılar

insanın anne karnında nasıl oluştuğunu 3 boyutlu olarak daha önce yayınlamıştık. Şimdide 3 boyutlu olarak insanın anne karnında suratının nasıl şekillendiği ile ilgili belgesel yayınlandı. belgesel bbc tarafından yayınlandı. İşte anne karnında bebeğin yüzünün oluşumu

İnsan Yüzün Nasıl Oluşur 3 Boyutlu Video

BBC televizyonunda yayınlanan “Inside Human Body” adlı belgeselde anne karnındaki bir bebeğin yüzünün nasıl oluştuğu grafiklerle gösterildi.

BBC 3 boyutlu insan yüzü oluşumu belgeseli

BBC’de yayınlanan “Inside Human Body” (İnsan bedeninin İçinde) adlı belgeselde bir bebeğin yüzünün annesinin karnındaki oluşumu grafikler yardımıyla tüm detaylarıyla gösterildi.

Anne Karnında Yüz Oluşumu Nasıl Olur

Belgesel, annenin hamileliğinin üçüncü ayından itibaren bebeğin ağız, burun gibi organlarında gerçekleşen değişimle adeta bir yap boz gibi birbirilerinin içine geçişini gösteriyor.

BBC televizyonundan Michael Mosley yaptıkları çalışmayla ilgili bilgi vererek şunları söyledi: “Yap bozun temel üç bölümü üst dudağın ortasında birleşiyor. Bu da o bölgede bir oyuk oluşturuyor.”

Dudağın üst kısmında birleşen doku tabakaları kişinin genetik özelliklerine göre kısa, uzun ya da derin şekiller oluşturuyor.”

Belgeselde bir bebeğin anne karnındaki ilk üç ay boyunca çekilen ultrason görüntülerinin birleştirilmesiyle elde edilen üç boyutlu modeller kullanıldı.

insan yuzunun olusumu 3boyutlu Anne Karnında İnsan Yüzü Nasıl Oluşur, BBC Belgeseli 2012


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 6 Temmuz Cuma 2012 saat 09:51 tarihinde Teknoloji, Video kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

88 0,977