Ellerimizi çok kullanıyor olduğumuzdan dolayı ellerimiz çok fazla yıpranıyor. Bakımlı ve güzel ellere sahip olmak için biraz dikkat etmek gerekiyor ve biraz da bakım yapmak. Evde yapılabilecek çok fazla bakım önerileri mevcut. Bakımlı Ve Güzel Eller İçin Yapılması Gerekenler

Bakımlı Ve Güzel Eller İçin Yapılması Gerekenler

Ellerimizi çok kullanıyor olduğumuzdan dolayı ellerimiz çok fazla yıpranıyor. Bakımlı ve güzel ellere sahip olmak için biraz dikkat etmek gerekiyor ve biraz da bakım yapmak. Evde yapılabilecek çok fazla bakım önerileri mevcut.
Ellerimizi ilk önce çok aşırı sıcak sudan korumak gerekiyor.
Temizlik yaparken mutlaka eldiven kullanmayı alışkanlık edinmiş olmak da lazım.
Eldiven cildimizi kimyevi maddelerin etkisinden koruyor ve cildimizin yıpranmasını önlüyor.
Bununla birlikte evde bakım önerilerimiz de var. İşte bazıları;

* 5 çorba kaşığı yulaf unu, bir yumurta sarısı ve iki çorba kaşığı bal. Malzemelerimizi bir kaba alıp krem kıvamına gelinceye kadar karıştırıp ellere sabah ve akşam sürüyoruz. Yıpranmış ellere yumuşatıcı ve besleyici etkisini göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantılar

* Sütün içinde bulunan alktik asit kahverengi lekelerin rengini açmada etkilidir. 2 çorba kaşığı sütü 1 çorba kaşığı hardal tozu ile karıştırıp lekelere sürün.

* İki çorba kaşığı taze limon suyu ve bir çorba kaşığı yoğurdu karıştırdıktan sonra ellerdeki kahverengi lekelerin üzerine sürün ve kuruduktan sonra soğuk su ilke durulayın.

* Elleriniz için çok basit bir tarif daha; bal ve zeytinyağını karıştırıp ellerinize masaj yaparak yedirin ve 15-20 dakika bekletin. Sonra ılık suyla durulayın.

* bu konuda suna dumankayadan da paylaşım yapmazsak olmaz. Yarım tatlı kaşığı yulaf unu,bir yumurta sarısı, iki tatlı kaşığı bal. Malzemeleri karıştırıp gece yatmadan önce ellerinize sürün ve eldiven giyin. Sabah ellerinizi ılık suda yıkayınız.

bakimli_ve_guzel_eller_icin_çözüm_onerileri