Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Anne-Çocuk-Hamilelik

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

6 Ekim 2012 2 Yorum

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Hamilelik süreci biraz merak biraz stresli bir süreçtir. Bebeğinizin kalp atışını,hareket edişini hemen duymak görmek istersiniz. Ama hepsinin bir zamanı vardır. Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Hamilelik çok güzel bir süreçtir.


Sponsorlu bağlantılar

Ama fazlasıyla sabır gerektiren bir durumdur.

Hemen bebeğin kalp atışını duymak,hareketlerini görmek isteyeceksiniz.

Bebeğin kalp atışını ilk 5,5-6 haftalıkken duyabilirsiniz. Ama bu vajinal ultrasonografiyle yaparsanız.Karından yapılan ultrasonla 6,5-7. haftadan itibaren duyabilirsiniz.

bebegin kalp atisi kacinci haftada belli olur 300x300 Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?


2 Yorumlar »

 • Sümeyra Diyor ki

  5haftalık hamileyken kanamam oldu ve kesenin içi kan dolmuş düşük tehlikesi dediler şimdi 6.5haftalık hamilerim kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışını duymamadılar şimdi korkuyorum sizce neden olmalı biraz daha beklesem bir sakıncası olurmu

    Alıntı Yap  Cevapla

 • admin Diyor ki

  bebeğinizin kalp atışları önemli. bazen kalp atışları duyulmayabiliyor. tabi bunu en iyi uzman doktor yanıtlar. Ayrıca unutmamanız gereken düşük vakası son yıllarda çok görülen bir durum. bu ilk doğumda olduğu gibi sonraki doğumlardada olduğu görülüyor. bununda bir çözümü şuan tıpta yok. eğer arka arkaya 3 düşük yaparsanız o zaman sağlık açısından araştırılıyor. yani 2 kere düşük yapmanız bile normal olabilir. bu ek bilgiyi bilmeniz açısından veriyoruz. çünkü düşük olması durumunda neden düşük olduğunu kendinizde sorun olduğunu düşünüyorsunuz. onun için rahat olmanızda fayda var. ve anne olarak her şeye hazırlıklı olmanız gerek. ilk aylarda kontrollerinizi kesinlikle yaptırmanız yararınıza olacaktır.

    Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

111 1,614