Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Anne-Çocuk-Hamilelik

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

6 Ekim 2012 7 Yorum

Hamilelik süreci biraz merak biraz stresli bir süreçtir. Bebeğinizin kalp atışını,hareket edişini hemen duymak görmek istersiniz. Ama hepsinin bir zamanı vardır. Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Hamilelik çok güzel bir süreçtir.

Sponsorlu bağlantılar

Ama fazlasıyla sabır gerektiren bir durumdur.

Hemen bebeğin kalp atışını duymak,hareketlerini görmek isteyeceksiniz.

Bebeğin kalp atışını ilk 5,5-6 haftalıkken duyabilirsiniz. Ama bu vajinal ultrasonografiyle yaparsanız.Karından yapılan ultrasonla 6,5-7. haftadan itibaren duyabilirsiniz.

bebegin kalp atisi kacinci haftada belli olur 300x300 Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?


 

 • Bu Yazı Hakkında
 • Etiketler
 • Benzer Konular
Bu yazı 6 Ekim Cumartesi 2012 saat 06:10 tarihinde Anne-Çocuk-Hamilelik kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

7 Yorumlar »

 • Sümeyra Diyor ki

  5haftalık hamileyken kanamam oldu ve kesenin içi kan dolmuş düşük tehlikesi dediler şimdi 6.5haftalık hamilerim kontrole gittiğimde bebeğimin kalp atışını duymamadılar şimdi korkuyorum sizce neden olmalı biraz daha beklesem bir sakıncası olurmu

 • admin Diyor ki

  bebeğinizin kalp atışları önemli. bazen kalp atışları duyulmayabiliyor. tabi bunu en iyi uzman doktor yanıtlar. Ayrıca unutmamanız gereken düşük vakası son yıllarda çok görülen bir durum. bu ilk doğumda olduğu gibi sonraki doğumlardada olduğu görülüyor. bununda bir çözümü şuan tıpta yok. eğer arka arkaya 3 düşük yaparsanız o zaman sağlık açısından araştırılıyor. yani 2 kere düşük yapmanız bile normal olabilir. bu ek bilgiyi bilmeniz açısından veriyoruz. çünkü düşük olması durumunda neden düşük olduğunu kendinizde sorun olduğunu düşünüyorsunuz. onun için rahat olmanızda fayda var. ve anne olarak her şeye hazırlıklı olmanız gerek. ilk aylarda kontrollerinizi kesinlikle yaptırmanız yararınıza olacaktır.

 • burcu Diyor ki

  7haftalık hamileyim dün dr.a gittim bebeğimin kalp atışını duyamadık bu beni çok korkuttu lütfen yardımcı olun en geç kaçıncı haftaya kadar kalpatımı beklenmelidir szce brazdaha bklemeliyiz

 • admin Diyor ki

  bazen kalp atışı duyulamayabiliyor ama bilmelisinizki 7 hafta biraz riskli bir zaman dilimi. yani bebeğin kalp durması bu tarihlerde sıklıkla olabiliyor. öncelikle sakin olmanız gerekiyor ve bu durumu doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor. yine başka hastaneye gitmeniz yararınıza olacaktır.

 • fatma Diyor ki

  polıkıstık over hattasıydım ama hamıle kaldım 7 haftageldım bebegın kalp atışı göremedıler normal mı

 • esma Diyor ki

  Sat tarihime göre bugün 5+6 haftalık hamileyim ilk kez bugün muayeneye gidicem. Kalp atışını duyabilir miyim?

 • admin Diyor ki

  bazen ilk haftalarda duyulmayabilir. endişelenmeyin sistemler geliştikce sesler daha net ve erken duyulabiliyor

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

87 0,818