Anne adayının en mutlu olduğu anlar bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldığı zamandır. Bunun için anne ve baba ne kadar şükretse azdır. Bebek sahibi olanlar mevlüt okutarak akrabaları ve yakınlarını ağırlarlar ve bebekten haberdar ederler. Bebek mevlüdü hazırlıkları zevkli ve bir o kadar eğlencelidir. Bebek Mevlüdünde Neler İkram Edilir? Bebek Mevlüdü Hazırlıkları

Bebek Mevlüdünde Neler İkram Edilir? Bebek Mevlüdü Hazırlıkları

Anne adayının en mutlu olduğu anlar bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldığı zamandır. Bunun için anne ve baba ne kadar şükretse azdır. Bebek sahibi olanlar mevlüt okutarak akrabaları ve yakınlarını ağırlarlar ve bebekten haberdar ederler. Bebek mevlüdü hazırlıkları zevkli ve bir o kadar eğlencelidir.

Genel olarak yapılan bebek mevlüdleri çok kalabalık olduğu için ikram olarak tavuklu pilav yada pide tercih ediliyor. İçecek ayran olurken bir-iki dilim baklava da ikramlar içinde yer alıyor.

Misafirleriniz çok kalabalık olacaksa ikramları köpük tabaklarda servis etmek he pratik hem de çok temiz olacaktır.

Akraba yada yakın arkadaş arasında, çok kalabalık olmayacak bebek mevlidlerinde gün ikramları gibi ikramlıklar hazırlayabilirsiniz.

Bebek mevlüdlerinin olmazsa olmazı lohusa şerbetidir. Lohusa şerbeti ikram ederken kalabalık ortamda köpük bardakla ikram edebilirsiniz. Köpük bardağı o güne uygun bir hale getirebilirsiniz. Bardaklara renkli kartonlarla bebeğin ismini yazabilirsiniz. Ya da yine köpük bardağı kurdela ile süsleyebilirsiniz. Hazır kurdela alabilirsiniz yada evde kendiniz de kurdela yapıp bardağa yapıştırabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Lohusa şerbeti ikram ederken cam bardak kullanacaksanız kurdela ile süsleme işlemini bunda da uygulayabilirsiniz.

Gelen misafirlere bu günün anısı olarak hediye vermeyi düşünüyorsanız daha önce vermediyseniz bebek şekerini bebek mevlüdü yapacağınız zaman verebilirsiniz.

Hediye seçenekleri oldukça zengin. Bu güne özel yazısı ile mevlüd külahında mevlüd şekeri,küçük şık çantalarda gül kokulu tesbih,küçük kutucuklarda lokum,keselerde badem şekeri, renkli ve bebeğin isminin yazılı olduğu keselerde kokulu sabun hediye edebilirsiniz.

Şimdi sırada evi süslemeye geldi. Evi süslemeye ilk önce dış kapıdan başlayabilirsiniz. Pembe yada mavi tülle dış kapıyı süsleyip hazır aldığınız yada kendiniz renkli kartonlarla yaptığınız hoşgeldiniz yazısını asabilirsiniz. Bebeğin odasının kapısını da kapı süsü asabilirsiniz.

Dış kapıya birkaç tane hoşgeldnizi yazılı balon asabilirsiniz.

Evin içinde özellikle bebeğin odası da balonlarla süsleyebilir gelişigüzel ortalara da atabilirsiniz.

bebek_mevludu_hazirliklri