Bugün beraat kandili. Kandil gecesinden herkes camilere gidecek namaz kılacak. Ama camiye gidemeyen yada camiden geldikten sonra dini konularda sohbet edecek kimseyi bulamayanlar için ve televizyondan vazgeçemeyenler için beraat kandili özel programları ekranlarda olacak. beraat kandilinde televizyonda hangi programlar var işte tüm liste

Beraat Kandiline Özel Programlar

Şaban ayının on beşinci gecesi olan Berat Gecesi, şafak sökene kadar dua ve niyazların kabul edildiği, rahmet kapılarının açık olduğu kutlu bir zaman dilimi.

Ramazan’dan önceki son manevi durak olan Berat Kandili’nde televizyon kanalları, özel programlarla izleyici karşısına çıkıyor.
Ramazan ayının habercisi, tövbe kapısının sonuna kadar açık olduğu Berat Kandili Kanal 7’de Fatih Camii’nden yapılacak canlı yayınla ekrana gelecek. Berat Kandili dolayısıyla gerçekleştirilen Kandil Özel programında Türkiye’nin önde gelen mevlithan, hafız ve kârileri Kanal 7 ekranında izleyicilere manevi bir gece yaşatacak. Dünya TV’nin Şanlıurfa Balıklıgöl Rızvaniye Camii’nden gerçekleştireceği Beraat Kandili Özel, Kürtçe olarak yayınlanacak.okubil

Kanal Kanal 2012 Beraat Kandili Kandil Gecesi Programları

KANAL 7 – Beraat Kandili Programı : Ramazan ayının habercisi Berat Kandili Kanal 7 ekranlarında özel bir programla ekranlara gelecek. Fatih Camii’nden canlı olarak gerçekleşecek programda Berat Kandili’nin tüm heyecanı ekranlara yansıyacak. Açılış konuşmasını Fatih İlçe Müftüsü Emrullah Üzüm’ün yapacağı gecede Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan gecenin duahanlığını yapacak. Fatih Camii İmamı Osman Şahin, Hacı Bayram Müezzini Mehmet Göregen, Hacı Bayram Camii İmam Hatibi Ahmet Karalı ve Beyazıt Camii İmam Hatibi Suat Gözütok okuyacakları Kur’an-ı Kerim’le izleyicilere ekran başında Kur’an-ı Kerim ziyafeti verecek. Fatih Camii Baş Müezzini Ali Rıza Şahin, Zühtü Paşa Camii İmam Hatibi Adem Karabey ve Kozyatağı Mehmet Çavuş Camii İmam Hatibi Yunus Balcıoğlu’nun okuyacağı Mevlit-i Şerifle Berat Kandili’nin manevi coşkusu Kanal 7 ekranlarında olacak.

Berat gecesinin ana duası Necmettin Nursaçan, ara duası ise Fatih Camii 2. İmamı Esat Şahin tarafından yapılacak. Gecede, Mehmet Göregen, Ahmet Yedekçi, Erkan Şahin, Ahmet Kara, Abdullah Kandemir ve Selçuk Dönmez’den oluşan Ankara İlahi Grubu en güzel ilahilerle okuyacak… Berat gecesinin heyecan ve mutluluğu canlı olarak Fatih Camii’nden ekrana gelecek yayınla Kanal 7 ekranlarında…

Berat Kandili özel programı Çarşamba akşamı saat 21.30’da Kanal 7’de.

TRT – Beraat Kandili Programı : “Berat Kandili” özel yayını, saat 20.30’dan itibaren Amasya Sultan II. Beyazıt Camii’nden canlı yayınla TRT 1, TRT 1 HD, TRT Avaz ve TRT Anadolu’dan yayınlanıyor. Programa Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katılıyor.

Sponsorlu bağlantılar

MEHTAP TV – Beraat Kandili Programı : Sabah 08.00’den gece 01.00’e kadar sürecek Berat Kandili ziyafetinde; Fethullah Gülen Hocaefendi’nin vaazları, Mukaddes Emanetler belgeseli, Denizli Stadı ve Eyüp Sultan Camii’nde yapılan Berat Kandili Özel programları yayınlanıyor.

SAMANYOLU TV – Beraat Kandili Programı : Eyüp Sultan Camii’nden yapılacak canlı yayının ardından Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan naat gecesi 21.15’ten itibaren izlenebilecek.

DÜNYA TV – Beraat Kandili Programı : Şanlıurfa Balıklıgöl Rızvaniye Camii’nden gerçekleştirilecek Beraat Kandili Özel programı Kürtçe olarak 20.15’te yayınlanacak. İlahiyatçı Felemez Karadeniz’in sunuculuğunu üstleneceği programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, vaaz ve Kürtçe mevlid yer alıyor.

ATV – Beraat Kandili Programı : Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ile saat 23.20’deki Kandil Özel’de gece yapılması gereken ibadetler, bu geceye özel dualar, merak edilen sorular cevap buluyor.

CINE5 – Beraat Kandili Programı : Prof. Dr. Ramazan Ayvallı ile “Kandil Özel Sohbeti” 23.10’da ekrana geliyor. Programda ‘dua özel’ bölümü de yer alıyor.

Beraat kandilinde sizde bu programları izleyebilirsiniz. Tüm müslümanların ve okubil ailesinin beraat kandili mübarek olsun