Beşiktaş 2012 – 2013 Süper Lig Maçlarını hangi stadda oynayacağı kesinleştir. Beşiktaş tan yapılan açıklamaya göre beşiktaşı yeni sezondaki stadı belli oldu. Beşiktaş inönüde maçlarını oynamaya devam edecekmi. Beşiktaşın yeni stadı neresi olacak işte ayrıntılar.

Beşikaş 2012 – 2012 Sezonunda İnönüdemi olacak

Beşiktaş Kulübü yönetimi, yeni sezonda maçlarını İnönü Stadı’nda oynama kararı verdi.

Siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada yönetimin yeni stad yapımı kararı almasına rağmen maçların İnönü’de oynanacağı ifade edildi.

Yeni İnönü Ne Zaman, Beşiktaşın Yeni Stadı Ne Zamana

Yapılan açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

“Beşiktaş camiasının uzun süredir en büyük hasretlerinden birinin BJK İnönü Stadyumu’nun yerine yapılacak yepyeni bir stadyuma sahip olmak olduğu tüm spor kamuoyunun malumudur. Yıllardır gündeme getirilmesine rağmen yeni bir stadyum yapımı için geçmiş yönetimler tarafından BJK adına herhangi bir izin alınmadığı da aşikârdır.

BJK’nın yepyeni bir stadyuma kavuşması için Yönetim Kurulumuz iş başına gelir gelmez kararlılıkla çalışmalarına başlamıştır. Tekrarlamak gerekirse günün ihtiyaçlarına ve Beşiktaş camiasının beklentilerine cevap veremeyen BJK İnönü Stadyumu’nun yeniden ve yerinde yapılması kararı alınmış olup bu konu ile ilgili izin, proje ve inşaat çalışmaları hızla ve kararlılıkla devam etmektedir.

Sponsorlu bağlantılar

2012-13 sezonu içerisinde inşaat çalışmalarının başlayacağı öngörülerek maçlarımızı TT Arena Stadyumu’nda oynama isteğimiz Sayın Başbakan’ımıza, Sayın Gençlik ve Spor Bakanı’mıza, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne, TFF yetkililerine ve Galatasaray Spor Kulübü yönetimine iletilmiştir.

GS yönetiminin teklifimizi kabul etmemesinin yanı sıra, bazı GS yöneticilerinin konu ile ilgili 100 yıllık dostluğumuza yakışmayan açıklamaları camiamızı son derece üzmüştür.

Yönetim Kurulumuz, sporun temel prensiplerinden olan dostluk ve paylaşıma aykırı bu yaklaşımlar nedeniyle, 2012-13 sezonundaki maçlarımızı BJK İnönü Stadyumu’nda oynama kararı almıştır.

Konuyla ilgili süreçte yardım ve desteklerini kulübümüzden esirgemeyen ve bu sezon da BJK İnönü Stadyumu’nda oynama kararımızı anlayışla karşılayan Sayın Başbakan’ımıza ve Sayın Gençlik ve Spor Bakanı’mıza bir kez daha teşekkür ederiz.

Camiamızın tüm kesimlerini takımımızı desteklemek amacıyla önümüzdeki sezon da BJK İnönü Stadyumu’na davet ediyoruz.”