Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Bizden

E Dergi Nasıl Hazırlanır, E Dergi Hazırlama Teknikleri

15 Kasım 2012 2 Yorum

önceden aylık dergiler hatta 2-3 ayda bir çıkan dergiler vardı. İnternetin yayılmasıyla gazeteler gibi dergilerde artık sanal ortamda yayınlanmaya başlandı. Daha önce bir çok teknoloji sitesi bu konuda yayınlar yaptı. Şimdi sıra okubil.com da olabilirmi E dergi nasıl hazırlanıyor nelere dikkat etmek gerekiyor

e dergi nedir ne değildir az çok bilmeye başladık çünkü bir çok teknoloji sitesi e dergi yapmaya başladı. e dergi derginin teknolojik hale gelmesi demek.

E-dergi nasıl hazırlanır

E dergi hazırlamak aslında normal basılı dergi hazırlamaya göre kolay bir iştir. Ama şunu bilmek gerekki normal dergi hiçte kolay hazırlanmaz.

Dergi kabaca nelerden oluruşur

Haber ve içerik : Dergilerde yayınlacak içerik iyi bir araştırma gerektirir. Haber veya makale gibi yazılar yazılacağı için bunların araştırması uzun süre alabilir.

Sponsorlu bağlantılar

Resim : Özellikle e-dergide basım olmayacağı için resimlerde seçim çok önemli ve özgürdür bilgisayarda gördüğünüz her resmi kullanabilirsiniz bu özgürlük aynı zamana sizi zorlayacaktır.

E-dergi Hazırlama Programları

Şimdi baktınız haber var resimde var tabiki önemli olan bunları kullanıcıya iyi bir biçimde sunmaktır. Grafik programları bilmeniz sizlere + değer katacaktır.

Sayfa olarak eğer e-derginiz hazırsa yani tüm konuları bulmuş ve resimleride entegre etmişseniz artık derginiz hazır. Bir çok ücretli ve ücretsiz program vardır bunlara daha sonra değineceğiz.

okubil.com olarak e dergi hazırlamayıda düşünüyoruz. bakalım yakında bir e dergimiz olacakmı. 2012nin son dönemlerinde 2013 ün ilk başlarında e dergiyle iligili böyle bir düşüncemiz var.

e dergi nedir nasil yapilir 2013 E Dergi Nasıl Hazırlanır, E Dergi Hazırlama Teknikleri


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 15 Kasım Perşembe 2012 saat 13:27 tarihinde Bizden kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

2 Yorumlar »

  • ramazan Diyor ki

    şunda evdeyim ve yarına kadar acilen bir dergi yapmam lazım bunnun için neler yapmalıyım

  • elanur Diyor ki

    yarına kadar müzik dergisi hazırlamam gerekiyor neler olmalı içinde

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

82 0,799