Facebook güvenlik tedbirleri uygulamak için çogu zaman hesapları askıya alabiliyor. Bunların bazıları haklı sebepler olurken bazende haksız yere hesap kapatmalar olabiliyor. Facebook hesabınız kapatılmışsı buna nasıl itiraz edeceksiniz ve facebook hesabı nasıl açtırılır işte bunun çözümleri

Bir çok kullanıcı hiç suçu yokken hesabına saldırılar sonucu yada bazı uygulamaların hesaplarında yaptığı spamlar sonucu bu tür sorunlarla karşılaşabilirler

Facebook özellikle güvenlik nedeniyle hesapları kapatıyor çünkü sisteminde spama ve düzensizliğe yol açan ne varsa kaldırmak istiyor. Hal böyle olunca insanlar sık sık Facebook hesabım kapatıldı, kapatılan Facebook hesabımı nasıl geri açarım gibi sorular sormaya başlıyor.

Facebook Hesabı Neden Kapatılır

Facebook tarafından ikaz edilmenize rağmen, halen zararlı davranışı sürdürmeniz.
Sahte isimle hesap açıp, insanları kandırmanız.
Başka bir kişinin ismine hesap açıp, o kişinin imajı üzerinde oynamanız.
Kurallara uygun olmayan içerik paylaşmanız.
Diğer Facebook kullanıcılarına reklam, taciz, tanıtım veya flört amaçlarıyla istenmeyen iletişim kurmak.
Ahlak dışı uygunsuz davranışlar.

gibi bir çok nedenden dolayı facebook hesabınız kapatılmış olabilir. Tabi bunu sizin adınıza facebook uygulamaları veya virüslerde yapmış olabilir. Bunun için itiraz hakkınızı kullanmanız gerekiyor.
Kapatılan Facebook Hesabımı Nasıl Açabilirim?

2014 yılında facebook yine popülerliğini koruyor. Tabi çoğalan üye sayısıyla sorunlarda çoğalıyor. Kapanan facebook hesabı için ne yapmak gerekiyor şimdi onu değerlendireceğiz.

Eğer hesabınızın yanlışlıkla ya da gereksiz yere olduğunu düşünüyorsanız şu linki takip edin

https://www.facebook.com/help/contact/260749603972907

Açılan linkte ki boşlukları tamamen doğru bir şekilde doldurduğunuzda ve size belirtilen adımları izlediğinizde hesabınız yüksek ihtimalle tekrar açılacaktır.

2. YÖNTEM

Disabled@facebook.com adresine mail atarak durumunuzu anlatın. Türkçe olarak yazabilirsiniz size en kısa sürede dönüş yapacaklardır.

eğer gerçekten suçunuz yokken hesabınız kapatılmışsa yeniden açılmaması için sebep yoktur.

 

kapatilan_facebook_hesabini_actirma_cozum