Ülkemizin gezilip görülecek çok güzel yerleri var. Üç tarafının denizlerle çevrili olması ülkemizin güzelliklerine güzellik katmıştır. Türkiye’de gezilecek 50 tabiat harikası. Türkiye’de gezilecek en güzel yerler

Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası-Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler

gezilecek 50 yer1 300x233 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunan Nemrut heykelleri görülmesi gereken yerlerden. Aslan,kartal ve insan başı bulunan heykeller 7metre büyüklüğündedir.

gezilecek 50 yer2 300x180 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Amasra Karadeniz’in görülmesi gereken güzelliklerinden sadece bir tanesi.Yeşil ve mavinin eşsiz uyumuyla ve sessiz sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği güzel bir kasabadır Amasra.

gezilecek 50 yer3 300x199 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Antalya’nın batısında yer alan Çıralı,eşsiz denizi ve kumsalıyla portakal limon ağaçlarının arasında gizli bir cennet gibidir.

gezilecek 50 yer4 300x208 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı olan Ulubat Gölü ilçeye 5km uzaklıktadır. Syerine dıyamayacağınız bir manzaraya sahiptir.

Sponsorlu bağlantılar

gezilecek 50 yer5 300x181 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Ege’nin incisi İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince ismi gibi şirin bir köydür.Turistlerin son yıllarda oldukça rağbet görsterdiği bu köy,zeytin,şeftali bahçeleri ve antik kalıntılarıyla muhteşem bir yerdir.

gezilecek 50 yer6 300x225 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Polonezköy şehirden kaçıp nefes almak için çok güzel bir mekandır.Tabiat içinde yeşilliklerin arasında yemek yeyip,sessiz sakin güzel bir yürüyüş yapmak için en güzel yerlerden biri de Polonezköydür.

gezilecek 50 yer7 300x199 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Bir Osmanlı köyü olan Cumalikızık(cumalikazık) tarih meraklıları için paha biçilmez yerlerden birtanesidir. Ahşap evleri,soğuk kaynak suları,sokak çeşmeleri ve odun ateşinde pişen ekmeğiyle haftasonu kaçamak yapabileceğiniz güzel bir mekandır.

gezilecek 50 yer8 300x199 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
İnegöl hem yeşili hem de şifalı kaplıcaları ile tatil yapabileceğiniz bir mekandır. Yeşile doymak isteyenler burayı mutlaka görmeliler.

gezilecek 50 yer9 300x225 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada Çanakkale’nin ilçesidir.Yeşil ve mavinin doyulmaz seyri,otatntik kekik kokan köyleriyle sizleri davet eder türden.

gezilecek 50 yer10 224x300 Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler
Erzurum’da bulunan bu şelalenin yüksekliği 48 metredir. Dünyanın en büyük üçüncü şelalesidir. Tortum şelalesi gezimesi gereken yerlerden birtanesidir.

gezilecek yerler Gezilmesi Gereken 50 Tabiat Harikası Türkiyede Gezilecek En Güzel Yerler