Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Resmi Kurumlar

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2011 Sözleşmeli Personel ve Sözleşmeli ER Alımı

21 Temmuz 2011 25 Yorum
Sponsorlu bağlantılar

2011 Sözleşmeli er ve erbaş alımları için açıklamalar yapıldı. Sözleşmeli er ve erbaşlar için gereken şartlar şunlar

1.Sözleşmeli Er ve Er Başlığa Kimler başvurabilir?

( Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği Madde 7)

a. En az ilköğretim mezunu veya yurtdışındaki dengi okul mezunu olmak
b. Müracaat tarihinde 26 yaşından gün almamış olmak,
c. Muvazzaflık hizmeti sırasında veya terhisinden itibaren üç (3) yıl içinde başvuruda bulunmak.

2.Sözleşmeli Er başvuru koşulları nelerdir?

( Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği Madde 7)

Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliğinde yer alan giriş koşullarını taşımalıdır.

NOT: Yanlış beyanda bulunanlar ile yukarıda sahip olması gereken niteliklerde menfi (olumsuz) durumu tespit edilenlerin (Bütün aşamalarda başarılı olup askeri eğitime katılsalar dahi) işlemleri durdurulmakta ve iptal edilmektedir.

3. Sözleşmeli Er ve Er Başlığa Yaş ile ilgili şartlar nelerdir?

( Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği Madde 7)

Müracaat tarihinde 26 yaşından gün almamış olmaktır.

4. Sözleşmeli Er ve Er Başlık Başvurular ne zaman ve nasıl yapılmaktadır?

( Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği Madde 8)

Başvurular temin faaliyeti zamanında www.kkk.tsk.tr/ internet adresinde duyurulacaktır. Terhis olduktan sonra sözleşmeli er olmak isteyenler; duyurularda yer alan müracaat tarihlerinde www.kkk.tsk.tr/ internet adresinden çevrimiçi (online) başvuru yapacaklardır.

5. Silahaltındaki adayların birlik komutanlıkları tarafından yapılan işlemler nelerdir?

( Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği Madde 8-9)

Askerlik hizmeti sırasında başvuruda bulunacak adaylar duyurularda yer alan müracaat tarihlerinde www.kkk.tsk.tr/ internet adresinden çevrimiçi (online) başvuru yapacaklardır. Birlik komutanlıkları ve kurum amirliklerince, örneği başvuru kılavuzunda ve ilgili mevzuatta bulunan nitelik belgesi belirtilen esaslara göre doldurulur ve müracaat için istenen diğer tüm belgeler ile birlikte temin için görevlendirilen komutanlıklara gönderilir.

6. Sözleşmeli Er ve Er Başlığa Başvurusu kabul edilen adayların duyurusu nasıl yapılmaktadır?

Başvurusu kabul edilen adaylara uygulanacak ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet testi ve mülakata gireceği sınav merkezi başvuru ilanında belirtilen tarihte www.kkk.tsk.tr internet adresinden tebliğ niteliğinde yayımlanmaktadır. Adaylara posta ile tebligat yapılmamaktadır. Silâhaltında bulunan adaylar için sınav ve mülakat emri yayımlanır. Emir birlik komutanlıklarınca adaylara tebliğ edilir.

MÜLAKAT

1. Mülakat nasıl yapılmaktadır?

Mülakat, adaya göre değişen, yeterli bir zaman içerisinde bir oturum ile adayın geçmişi, kişiliği, psikolojik yapısı, kendini ifade edebilme yeteneği ve askerlik mesleğine ön yeterliliğin tespiti gibi konuların değerlendirildiği planlı bir görüşmedir. Mülakat, personel temininde adayda bulunması gereken ve testlerle ortaya çıkarılması mümkün olmayan niteliklere, adayın sahip olma durumunu tespit etmek maksadıyla, mülakat kurulu ile aday arasında yüz yüze, sözlü iletişim şeklinde, soru ve cevap yöntemi uygulanarak gerçekleştirilir.

2. Test ve mülakat sonuçları nasıl bildirilmektedir?

Sınav sonuçları internette yayımlanacaktır.

3. Değerlendirme nasıl yapılmaktadır?

Sınavların değerlendirilmesinde; fiziki kabiliyet yeterlilik testi 100 puan üzerinden değerlendirilerek fiziki kabiliyet yeterlilik testinden aldığı notun %50’si ve mülakat 100 puan üzerinden değerlendirilerek mülakat notunun %50’si alınarak, toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Sıralama işleminde adaylar arasında notların eşit olması durumunda ilk olarak fiziki kabiliyet test notu yüksek olanlara öncelik verilmekte, eğer yine eşitlik söz konusuysa mülakat notu yüksek olanlara öncelik verilmektedir.

GÖREV

1. Sözleşmeli erbaş ve erlerin hizmet şartları nasıldır?

(6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu Madde 4)

Sözleşmeli er adayları, ön sözleşme yapılarak askerî eğitime alınır. Askerî eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılır. Müteakip sözleşmeler, bir yıldan az üç yıldan fazla olmamak şartıyla azamî yirmidokuz yaşın bitirildiği yılın aralık ayı sonuna kadar uzatılabilir.

Sözleşmeli erbaş ve erler istihdam edildikleri kadro görevleri ile 4/1/1961 tarihli ve 211 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanununda erbaş ve erler için belirtilen görevleri yaparlar. Bu Kanunda hüküm bulunmayan hâllerde sözleşmeli erbaş ve erler hakkında, erbaş ve erlere ilişkin hükümler uygulanır.

2. Sözleşmeli erbaş ve erler hangi birliklere tertip edilecektir?

Sözleşmeli erbaş ve erlerin öncelikle Hudut ve Komando birliklerine tertip edilmesi planlanmaktadır.

 Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2011 Sözleşmeli Personel ve Sözleşmeli ER Alımı


25 Yorumlar »

 • kadir Diyor ki

  bilgi almak istiyorum daha detaylı

    Alıntı Yap  Cevapla

 • admin (author) Diyor ki

  zaten detaylar mevcut daha detaylı bilgiyi kara kuvvetleri komutanlığından alabilirsiniz

    Alıntı Yap  Cevapla

 • Erkan BEKDEMİR Diyor ki

  vatan için canımı seve seve veririm

    Alıntı Yap  Cevapla

 • Erkan BEKDEMİR Diyor ki

  her şey vatan için,

    Alıntı Yap  Cevapla

 • oguz güdür Diyor ki

  ben kayıt oldum ama bu mülakatlar hangi ilde yapılacak bilen birisi varsa sevinirim arkadaslar

    Alıntı Yap  Cevapla

 • oguz güdür Diyor ki

  mülakatlar icin bize nasıl haber verecekler ve ne zaman verecekler

    Alıntı Yap  Cevapla

 • ümit Diyor ki

  hakkımızdan hayırlısı olsun herşeyin vatan icin her zaman varım ümit yagmurlu

    Alıntı Yap  Cevapla

 • hakan Diyor ki

  esselamunaleyküm öncelikle vatana millete hayırlı olsun düşünüyorumda şu müslüman olan memleketimizde işsiz olan çok genç arkadaşlarımız var kimisi hatta çogu fakir gençlik işsiz kalmış topluluk en azından onlara bir iş fırsatı birde allah için türkiye için bir cihat etme fırsatıdır ne mutlu bir görevdir o görev bilene tabi herşey parada deildir tabi biz müslüman evlatlarıyız asker ocagı peygamber ocagıdır şehitlikte vardır bu görevde ne mutlu o şehitlige erişmekte tabi ama şu olaya kızdım 26 yaş sınırına ben 28 yaşındayım bende katılmak isderdim ikisene yetişemedik diye uzman asker olamayızmı ben vallahi şimdiki askerlere taş çıkarırım allahın izni ile kastım oki yaş sınırı 26 olmamalı 30 olsun bende katılabileyim :) nesem bukadar söz yeterli sanırım allaha emanet olun inş haa bu rada ben özel tim idim asker idim benim komutanlarım bensiz göreve gitmezlerdi severlerdi beni hertürlü operasyonlarda uyanık çevik uyanık idim kimisi askerlik bitsinde gideyim yahu derdi ben ise bitmesinde ilerde birgün şehitlik bana nasip olurda dünyadan hani kuranda (allah yolundaşehit düşen lere ölüler demeyiniz onlar diridirler bilakis sizler bilemez anlayamassınız) ayetini yaşayarak askerligimi yapardım allah biliyorya asker ocagı peygamber ocagıdır onun kıymetini bilmek gerek çok fazla muhabbet tez ayrılık getirirmiş allaha emanet olun kalın salıcakla esselamun aleyküm inş bu sözüm duyulurda yaş sınırı 28 29 yaparlar bende seve seve karşılıksız şu bedeni cüssemi kafir toplulugu pkk ya karşı kullanmak isderim………….

    Alıntı Yap  Cevapla

 • hakan Diyor ki

  ben birde şu olaya çok isyan ediyorum evladını allah için vatan borcu diye gönderiyor askere peygamber ocagı diye oglu allahın huzuruna zuhur etti diye ana baba sevinecegine bu fırsat herkese nasip olmaz diyecegine kamera karşısına geçip yavrumu verin bana ben ölmesi için yollamadım yok efendim o şubu gibi şeyler ile kamera karşısına geçip feveran ediyorlrya işde ozaman ben çok darlanıyorum? hani müslüman idik hani allahın tüm ayetlerini yaşıyorduk bumu yaşamak gerçekten müslümanım diyen toplulugun evlatları askerde vatan için şehit olupta sonrada devlet öldürdün yavrumu evladımı geri ver demesi beni çok üzüyor buda türk devletinin bir derin çıbanıdır yazık

    Alıntı Yap  Cevapla

 • feridun Diyor ki

  VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN…. ama bence yaş hatti 30 yaş olsa daha iyi olur.

    Alıntı Yap  Cevapla

 • feridun Diyor ki

  yaş sınırı 30 olsa daha iyi olur…

    Alıntı Yap  Cevapla

 • muhammet Diyor ki

  slm ülkücü gençlik sözleşmeli er olmak istiyorum yeni 29 yasına girdim ama yassınırı 26 yazıyor bizler giremiyoz vatanı görevimi tunceli 4 komando tugayında yaptım lutfen yassırı kaldırılsın yada yassınırı 30.32 olsun vatan için seve seve bu göreve katılmak istiyorum bizgenclerin yolunu acın işsizlige care olur eminim inşallah yassınırı kalkarda her insanın bi hayali vardır benim hayalimde hep asker olarak vatana millletime hayırlı bir evlat olmaktı yetkililere arz ederim saygılar komando vurulunca degil unutulunca ölür hersey vatab için

    Alıntı Yap  Cevapla

 • eser timur Diyor ki

  muracat nasıl edebılırım

    Alıntı Yap  Cevapla

 • devran atac Diyor ki

  ben basvurumu yaptım ama sonucunu nasıl alabılırım aceba

    Alıntı Yap  Cevapla

 • halil burak temizsutlu Diyor ki

  şeyıt olan arkadaşlarımız merek etmesın aglayan analarımızın goz yaşlarını sılecez ne mutlu turkum dıyene

    Alıntı Yap  Cevapla

 • murat Diyor ki

  slm komandodan arkadaslar yassınırı uzamalı enaz 30.32 olmalı sizlere bende katılıyom gelin hepberaber yassınırı için yetkililerden yassınırını uzattıralım bizlerde girelim yassınırı kalkmalı yada uzamalı arz ederim vatan asıgı

    Alıntı Yap  Cevapla

 • orhan Diyor ki

  artık gidelım vatan sag olsun

    Alıntı Yap  Cevapla

 • ümit Diyor ki

  basvuru formumu doldururken yanlıslık yaptın nasıl duzeltebılırım

    Alıntı Yap  Cevapla

 • hüseyin çam Diyor ki

  başvuru yaptım ama sonuçları nasıl ögrenecegiz bilği werirmisiniz

    Alıntı Yap  Cevapla

 • avcı Diyor ki

  merhaba arkadaşlar benim yaşım 24 ben başvuru yaptım evraklarımı ankaraya gönderdim iğşallah 19 eylülde güzelbir haber alırımda başvurum kabul olur, yaş sınırı 30 olsun diyosunuzda 30 yaşından sonra kacyıl yapabileceksiniz 3 yada5 yıl ondan sonra ne elin ne ayağın tutar her tarafın başlar ağırmaya ordunun gec ve dinamik insanlara ihtiyacı var o yüzden yaş sınırı 26 anlata bildimmi yatmaya deyil dağlarda cakal avına gidilecek unutmayın kurtlar kocayınca cakallara maskara olurmuş cakallara maskara olmamak için kurlar kocamicak herzaman genc ve dinamik insanlar gelecek … başvuru yapan arkadaşlar başarılar … ben askerlimi şırnak ikizcede yaptım ve bircok göreve katıldım en güzeli ve en gurur verici görevimse ırağa yapılan güneş harekatıydı asla ve asla unutamıcam bir görevdi neyin ne olduğunu azcok biliyorum ve tavsiyem kolaybir işdeyil ama yinede allah yardımcımız olsun herkeze başarılar… saygılarımla -AVCI-

    Alıntı Yap  Cevapla

 • tamer Diyor ki

  ben yanlış başvuru yapmışım hayat da tek istegim uzman er olmak lütfen degerli yetkililer sizden cevap istiyom bana yardımcı olun istiyorum bu meslegi canımı seve seve veririm allahın izniyle lütfen genel komutanlarım yardımcı olun ne olur

    Alıntı Yap  Cevapla

 • abdullah Diyor ki

  duyurular new zaman olacak bilen varsa yardimci olsun

    Alıntı Yap  Cevapla

 • mehmet kaya Diyor ki

  avcı önce ismini açıklamadan korkma nerede olursan ol açık ol her 30 35 yaşındaki hasta olmaz ben çok 24 25 yaşında hasta biliyorum bunu allah bilir kim hangi yaşta salıklı yada sağlıksız olur bunu sen bilemezsin çünkü yaşın kurtarmuyor daha 30 ve 35 yaşın farkıda işte bu tecrübe dedikleri şey neyse incittiysem ksr bakma bende 30 yaşındayım ve 30 yaş sınırını istiyorum herşey vatan ve bayrak için

    Alıntı Yap  Cevapla

 • SeRi0us Diyor ki

  s.a arkadslar formu yanlıs dolduranlar düzeltmek icn form doldurduğu linke grip güncelleme butonuna basıp düzelte bilir sonra yazdır diyip cıktısını alınız

    Alıntı Yap  Cevapla

 • rahim Diyor ki

  ben başvurmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz

    Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

116 1,380