Karbonatın faydalarını öğrenmeye devam ediyoruz. Temizlikte ve mutfakta kullandığımız karbonatın şimdi de bakım için nasıl kullanabiliriz ona göz atalım. Karbonatla Gelen Güzellik Sırları

Karbonatla Gelen Güzellik Sırları

Karbonatın faydalarını öğrenmeye devam ediyoruz. Temizlikte ve mutfakta kullandığımız karbonatın şimdi de bakım için nasıl kullanabiliriz ona göz atalım.

Kepek sorununuz varsa saçlarınızı yıkadıktan sonra karbonatla masaj yapıp durulayın. Son durulama suyuna azcık elma sirkesi ekleyerek pırıl pırıl parlamasını sağlayın.

Ağız kokusuna karşı karbonattan yararlanabilirsiniz. Bir çay bardağı suya bir tatlı kaşığı karbonatı koyup karıştırın. Bu su ile gargara yapabilirsiniz. Hem dişleriniz parlayacak hem de ağızda koku olmayacaktır.

Banyo yaparken de bir miktar karbonatı suyun içine atarsanız cildinizin yumuşamasına katkı sağladığını göreceksiniz.

Yazın sivrisinek kaşıntılarına ve yanık kaşıntılarına karbonatla ve suyla macun yapıp kaşınan bölgeye sürebilirsiniz.

Yüz temizleme jeline azcıcık karbonat eklerseniz peeling etkisi yapacaktır.

Yüzünüzdeki lekeler,akneler, çil, leke izleri ve siyah noktalar için yoğurt ve karbonatla maske uygulayabilirsiniz. Peeling etkisi ile ölü hücreleri yeniler,cildi canlandırır. Yoğurt ve karbonat maskesi haftada 1 kez uygulanmalıdır. Fazla yapılırsa cildi aşındırabilir. Haftada birkez yeterli olacaktır.
1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı karbonatı güzelce karıştırıp göz çevresi hariç bütün yüze sürün. Kuruduğu zaman parmak uçlarınız ile masaj yaparak soyulmasına yardımcı olun. Ilık suyla yıkama işlemi yapın. En son da soğuk suyla yıkayın.

karbonatla_gelen_guzellik_sirlari