Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » İslami - Dini Konular

Kunut Dualarının Okunuşu Sesli Dinle

1 Ağustos 2012 9 Yorum

Kunut dualırının okunuşunu yazılı olarak daha önce yazılarımızda paylaştır. Kunut dualarının kolay ezberlenmesi için yöntemlerde bahsettik. Şimdi ise kunut dularının okunuşu ve anlamı sesli olarak dinleyebilir ve izleyebilirsiniz.

Kunut Dualarının Okunuşu Sesli ve İzleyerek takip edebilirsiniz.
0 Kunut Dualarının Okunuşu Sesli Dinle

Kunut Dualarının Okunuşu ve Anlamı

Kunut Duaları 1 Arapça

kunut dualari arapca Kunut Dualarının Okunuşu Sesli Dinle

Kunut Duaları 1 Türkçe Okunuşu

Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

Kunut Duaları Türkçe Anlamı

Sponsorlu bağlantılar

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duaları 2 Arapça

kunut dualari 2 arapca Kunut Dualarının Okunuşu Sesli Dinle

Kunut Duaları 2 Türkçe Okunuşu

Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Kunut Duaları 2 Türkçe Anlamı

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Kunut dualır vitir namazında okunan bir duadır.


 

 • Bu Yazı Hakkında
 • Etiketler
 • Benzer Konular
Bu yazı 1 Ağustos Çarşamba 2012 saat 08:46 tarihinde İslami - Dini Konular kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

9 Yorumlar »

 • babafb Diyor ki

  iyi ezberlene bilen bir site

    Alıntı Yap  Cevapla

 • kıdıııın Diyor ki

  çok güzel bir site ama ben sesli olarak dinlemek istiyodum

    Alıntı Yap  Cevapla

 • adam Diyor ki

  çok güzel olmuş ben hep burdan ezberledim

    Alıntı Yap  Cevapla

 • prenses Diyor ki

  süper
  ezberlerim inşallahh.

    Alıntı Yap  Cevapla

 • prenses Diyor ki

  çok uzun

    Alıntı Yap  Cevapla

 • Serap ulusoy Diyor ki

  Selam!Ben Serap ULUSOY.12 yaşındayım. 6. sınıfa gidiyorum.Ankara’da yaşıyorum.Şüküfe Nihal Ortaokulu’nda okuyorum.Çalışkan bir öğrenciyim (Kendimi övmek istemiyorum.Lütfen beni yanlış anlamayın).En sevdiğim ders Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi değil.En sevdiğim ders İngilizce,Matematik ve Fen ve Tek-
  noloji dersleridir.Ama diğer dersleri de çok seviyorum bunu bilin.En iyisi ben konumuza geçeyim.
  Bize; Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersinden bir ödev verildi.Kunut dualarının hem okunuşu hem de anlamları
  ezberlenecek.Yarın;yani 6 Ocak 2014 Pazartesi gününe ezberlenecek.Aslında bu ödev geçen haftanın ödeviydi.Ama sınıfımızda sadece ben ve birkaç kişi ezberlediği için (Aslında ben de sadece ikinci kunut duasını anlamsız ezberlemiştim.) öğretmen yarına verdi.Bugün de ben bu saatte ezberlemeye başladım.Saat şuan 15:07… Ve ben Kunut dualarını ezberliiyorum.Ve bu siteye çok ama çok ama çok teşekkür ediyorum.Ezberlememe çok yardımcı oldu.Anlamlarını ve okunuşunu çok rahat ezberledim.Ama bir de sesli okunuşu olsaymış benim için %100 olacaktı.Ama şuan benim için %90’sınız.Bende büyük bir yeriniz var.Şuanda tabletimden girdiğim için hiçbir sayfa açılmıyor.Ve 64 sayfa içinde sadece sizin sayfanız açıldı.MÜKEMMELSİNİZ.Sizi çok seviyorum.Biliyorum çok çok uzun konuştum ama ne yapayım yazmayı ve konuşmaya bayılırım ben.Ama okulda öğretmenlerle konuşmaya geldiğinde sesim kıt kesilir.Resmen lal olurum.Neyse çok konuştuğum için sizlerden çok özür diliyorum.Yardımcı olduğunuz için çok çok teşekkürler yeniden.Ama ben zaten yarın nöbetçiyim.Ama yine de bizim öğretmenler derste çağırıp okutturuyorlar.Daha sonra da geri nöbetçilik yaptığım yere hoop geri gönderiyorlar.Neyse size ve tüm misafirlere İYİ GÜNLER.Sağlıcakla kalın.Umarım pek de çalışkan olmayanlar bayağı çalışkan olurlar.Umarım hepiniz çok çalışkan olursunuz iyi günler ve hepinize çok dua ediyorum şuan.Siz de inşaallah bana edersiniz.Hepinize saygı ve sevgilerimi yolluyorum…

    Alıntı Yap  Cevapla

 • beni affıdın Diyor ki

  teşekkürler ama çıkarmak istiyom kopyalamıyo bi çare bulun

    Alıntı Yap  Cevapla

 • cr7 Diyor ki

  buldunuz mu

    Alıntı Yap  Cevapla

 • beni affıdın Diyor ki

  hey buldunuz mu

    Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

99 2,525