Ağustos ayı girerken kışlık hazırlıklar yavaş yavaş başlıyor. Özellikle ev hanımlarının uğraş verdiği kışlık hazırlıklar zor gibi görünsede doğallıktan vazgeçmeyenler için pratik bir yöntem. Menemenlik Domates Nasıl Yapılır?

Menemenlik Domates Nasıl Yapılır?

Ağustos ayı girerken kışlık hazırlıklar yavaş yavaş başlıyor. Özellikle ev hanımlarının uğraş verdiği kışlık hazırlıklar zor gibi görünsede doğallıktan vazgeçmeyenler için pratik bir yöntem.

Menemenlik domatesin kullanım alanı gayet geniş. Menemen yapımında,domates çorbasında,tarhana çorbasında,yemeklere kullanılıyor.

Kışın domates almayanlar, yazın doğal domates yapıp gönül rahatlığıyla kullanılıyorlar.

Sponsorlu bağlantılar

Özellikle kışları çok çetin geçen illerde dışarıya çıkılmadan bu ihtiyaç kolayca karşılanıyor.

Menemenlik domates yapımı çok fazla zor bir iş değildir.

Tarla doamtesi olursa çok daha iyi olur.

Domatesleri güzelce yıkayıp ocakta kaynayan suyun içine atın. Bikaç dakika bekletip tencereden çıkartın. Bu işlemi tüm domateslere uygulayın.Soğumuş olan domateslerin kabukları soyun,kaynayan suda beklediği için kolayca soyulacaktır.
Menemenlik domates yaptığımız için soyduğumuz domatesleri birazcık iri doğrayıp büyükçe bir tencerenin içine koyun. Domatesler bitince tencerenin altını yakın ve domatesleri biraz kaynatın.
Daha sonra kaynamış domatesleri kavanozlara koyup ağzını sıkıca kapatın ve ters çevirin. 2-3 gün ters çevrilmiş şekilde bekletin. Kavanozlarda bir anormallik yoksa menemenlik domatesleriniz hazır demektir.

menemenlik_domates_nasil_yapilir