Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Haber

Nüfus Cüzdanlarının Rengi Değişecek Mi? Nüfus Cüzdanları Hangi Renk Olacak?

13 Mart 2012 1 Yorum Var

Kadın erkek eşitliğini savunanlar pembe ve mavi nüfus cüzdanından bile rahatsız olabiliyor. Kadın erkek eşikliği savunucularından yeni bir fikir geldi.Pembe mavi nüfus cüzdanı kalkıyor mu? Nüfus cüzdanları ne renk olacak?

NÜFUS CÜZDANLARININ RENGİ DEĞİŞİYOR MU? NÜFUS CÜZDANLARI HANGİ RENK OLACAK?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal tarafından hazırlanan kanun teklifinde pembe mavi nüfus cüzdanlarının kadın erkek eşitliğine zıt bir durum olduğunu,bundan dolayı tek bir renk seçilip, herkesin o rengi kullanmasını istendi.

Sponsorlu bağlantılar

Nüfus Hizmetleri kanunda değişiklik öngören ve TBMM Başkanlığına sunulan teklifin gerekçesinde, ‘’Kadın erkek eşitliğini belirten her türlü siyasal ve sosyal değişiklikler, topluma yansıtılmalıdır. Doğuştan devlet eli ile kadın ve erkeğe farklı uygulamalar yapılması, eşitlik ilkesinin ruhuna aykırıdır’’ denildi.

Kanun teklifi ile yasaya ‘’Bakanlık nüfus cüzdanının kapsamını şeklini ve ebadını belirlerken, cinsiyet farkını gözetmeyecek düzenlemeler yapar’’ maddesinin eklenmesi isteniyor. Teklif TBMM İçişleri Komisyonu ve Genel Kurulda ele alınacak.

nufus cuzdani rengi degisiyormu 300x164 Nüfus Cüzdanlarının Rengi Değişecek Mi? Nüfus Cüzdanları Hangi Renk Olacak?


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 13 Mart Salı 2012 saat 08:19 tarihinde Haber kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

1 Yorum »

  • sanane Diyor ki

    ne renk olacak onu yazın ya

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

81 0,843