Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Sağlık, Yemek Tarifleri

Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir? Mısır Nasıl Patlatılır?

30 Mart 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Sponsorlu bağlantılar

Kışın bolca tükettiğimiz besinler arasında en önde patlamış mısır geliyor. Kış akşamlarının vazgeçilmezi mısırın oldukça önemli faydaları var ve sağlığımız için de çok önemli bir besin kaynağı. Patlamış mısırın faydaları nelerdir?

PATLAMIŞ MISIRIN FAYDALARI NELERDİR?
*Patlamış mısırda antioksidan bulunmaktadır.

*Patlamış mısırın içinde meyve ve sebzelerde oldukça çok bulunan polyphenol antioksidan maddesi de vardır. Bu madde kalp hastalıkları,kanser ve diğer hastalıklar için vücudun direncini arttırarak hastalıklarla mücadele eder.

MISIR NASIL PATLATILIR?

Mısırı patlatacağınız tencerenin tabanı kalın olması gerekir.Kalın tabanlı bir tencereye tercihen 1 veya 2 yemek kaşığı bitkisel sıvıyağ ve istenilen ölçüde mısır koyuyoruz. Tabi birde tuz var.Mısırı tuzsuz yiyemeyenler bir miktarda tuz koyabilir. Mısırlar ısınana kadar ara ara karıştırıyoruz. Patlamaya başladığı zaman kapağını kapatıyoruz. Isı oranını çok fazla açmamalıyız çünkü tencerenin dibinde kalan mısırlar yanabilirler. Tek tük patlama sesi gelmeye başladığı zaman ocağın altını kapatın birazda kendi ısısıyla patlayabilir. Biraz bekledikten sonra kapağını açın. Afiyetle yiyin.

misirin faydalari Patlamış Mısırın Faydaları Nelerdir? Mısır Nasıl Patlatılır?


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 30 Mart Cuma 2012 saat 09:18 tarihinde Sağlık, Yemek Tarifleri kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

85 1,168