Ramazan Ayı yaz mevsimine denk geldiğinden oruç tutmak biraz zor olabilir. Bunu kolaylaştıracak besinler tüketilirse kişi çok fazla zorlanmaz. Ramazan’da Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir? Sahurda Neler Yenmeli

Ramazan’da Tok Tutan Yiyecekler Nelerdir? Sahurda Neler Yenmeli

*Tarçın;yapılan araştırmalarda insülün artışını engellediği ve açlığı azalttığı belirlenmiştir.Sahurda içeceğiniz bir bardak süte bir çay kaşığı tarçın koyarsanız orucu rahat tutarsınız.

Yumurta; Protein bakımından oldukça zengin olan yumurta tokluk hissi verir. Yumurta kan şekeri kontrolü yaparak yemek yeme isteğini düşürür. Sahurlarda yumurtayı sofranızdan eksik etmeyin.

Sponsorlu bağlantılar

Kefir; Süt ürünlerinden olan kefir besleyici,sindirimi kolay bir besindir.

Kuru fasulye; Baklagillerden olan kuru fasulye mükemmel derecede tokluk hissi veren bir besindir. Ramazanda piyaz olarak bolca tüketilebilen soğuk meze hazırlayabilirsiniz.

Çörekotu; Çörekotunun faydaları saymakla bitmez zaten. İftarda,sahurda yeşilliklerin,salataların ve yoğurdun üstüne serperek tüketebilirsiniz.

Yeşil çay; Kronik bir rahatsızlığınız yoksa Ramazan’da 2-3 fincan yeşil çay hem bedeninizi hem de ryhunuzu dinlendirecektir.