Evde özellikle salonda çiçekler her zaman güzel görünür ve değişik bir hava katar. Çiçekler odayı güzelleştirir. Çiçeklerin bakımı yaparken onlara ve toprağa dokunmak sizleri de rahatlatır. Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri

Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri

Evde özellikle salonda çiçekler her zaman güzel görünür ve değişik bir hava katar. Çiçekler odayı güzelleştirir. Çiçeklerin bakımı yaparken onlara ve toprağa dokunmak sizleri de rahatlatır.

Evde hangi bitkileri yetiştireceğinizi bilmeniz gerekir. Çünkü ev ortamında yetişmeyen bir bitki alıp onun solmasına ölmesine sebep olabilirsiniz.

Salonu güzelleştirmek ve sizi de rahatlatmak adına bakalım hangi bitkileri yetiştirebilirzi;

DUA ÇİÇEĞİ

dua cicegi 300x194 Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri

Bu çiçek çok fazla güneş görmeden yaşayabilir. Fazla güneşte kalırsa yaprakları solar. Toprağı nemli olmalıdır ama aşırı sulamayın. Dinlenmiş su iyi gelecektir tüm salon çiçeklerinin suyu gibi. Yapraklarına sık sık su püskürtün ki kahverengi bir renge dönüşmesin.

Sponsorlu bağlantılar

KOLYOS DİĞER ADIYLA YAPRAK GÜZELİ

KOLYOS 300x225 Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri

Bol ışık ister ama yazın öğle güneşinden koruyun. Toprağı nemli olmalıdır. Kışın su vermeyi biraz azaltın. İlkbaharda saksıyı değiştirirseniz çok iyi olur.

BENJAMİN
benjamin 270x300 Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri

Oda sıcaklığında yetişen bitki,aydınlık ortamdan yanadır. Ilık su verilmelidir. İki sulama arasında toprağın kurumasına izin verilmelidir.

PUMİLA

PUMİLA Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri
Gölgeyi sever. Suyu da sevem bitkinin yapraklarına su püskürtülmelidir.

KROTON
KROTON Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri
Nemli ortamlarda yaşar. Bulunduğu ortamda bol ışık olmalıdır. Bolca su ister ama kışın su miktarını azaltın. Yapraklarına su püskürtün ve arada yıkamayı ihmal etmeyin Bakımı güzel ve düzenli yapıldıktan sonra renkli yapraklarıylla salonunuzun en gösterişli bitkisi olacaktır.

salonda hangi bitkiler yetisir 300x168 Salonda Hangi Çiçekler Yetişir? Salon Bitkileri