Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Personel Alım

Sözleşmeli Belediye Personeli Kadroya Alınıyor, Kimler Kadroya Girecek

6 Kasım 2012 6 Yorum
Sponsorlu bağlantılar

Kasım 2012 de gelen haberle Belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan personellerin kadroya geçirilmesine karar verildi. Peki belediyelerin kadroya geçireceği personeller kimler, Kimler belediyelerde kadro alacak. Belediyelerin kadro alımları ne zaman başlayacak ne zaman bitecek işte ayrıntılar

Hangi Belediyelere Ne Kadar Kadro Verilecek

Hangi belediyeye ne kadar kadro verileceği henüz açıklanmadı. Kadro verilecek belediyelerin sözleşmeli çalışanları kadroya alınması konusunda çalışmalar başladı

Belediyelerin Kadrolu Alımları Ne Zaman

Belediyelerde Çalışan Sözleşmeli personele müjde!
Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Başbakan Erdoğan’ın yerel yönetimlerdeki 17 bin 800 sözleşmeli personelin yanı sıra diğer kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel için talimat verdiğini söyledi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyelerdeki sözleşmeli personelin kadroya alınmasına yönelik çalışma yapılması için talimat verdiği bilgisini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten aldıklarını bildirdi.

MÜJDE KIZILCAHAMAM KAMPI’NDA GELDİ
Gündoğdu, yaptığı yazılı açıklamada, konfederasyon olarak yürüttükleri çalışmalarla kamudaki sözleşmeli personelin kadro sorununu çözdüklerini savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile 20 Eylül’de görüştüklerini hatırlatan Gündoğdu, bu görüşmede Başbakan Erdoğan’a kadro alamayan sözleşmeli personelin kadroya alınması talebini bir kez daha ilettiklerini ve konunun en kısa sürede çözülmesine yönelik beklentilerini dile getirdiklerini ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile 1 Kasım’da yaptıkları görüşmede, konunun önemine dikkat çektiklerini ve Başbakan Erdoğan ile bir kez daha görüşülmesini istediklerini aktaran Gündoğdu, bu girişimler sonrasında, belediyelerdeki sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine yönelik müjdeyi, AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda aldıklarını bildirdi.

Gündoğdu, şunları kaydetti:
“Sözleşmelilerin kadro sorununu her platformda dile getirdik. Daha önce, Memur-Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu’nda sözleşmelilerin kadroya alınmasını Başbakan Erdoğan’dan istemiş ve müjdeyi o salonda almıştık. Ancak, bazı sözleşmeli çalışanlarımız o zaman kapsam dışında kalmıştı. Biz, bu sözleşmelilerin kadro sorununu Başbakanımıza ve ilgili bakanlarımıza taşımaya devam ettik. Başbakan Erdoğan’ın belediyelerdeki sözleşmeli personelin kadroya alınmasına yönelik çalışma yapılması için talimat verdiği bilgisini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik’ten aldık. Ancak, TRT, Gençlik ve Spor Bakanlığı gibi halen sözleşmelilerin çalıştığı kurumlarımız var. Bu çalışanlarımızın kadro sorunu da takibimizdedir. En kısa zamanda bu sorunları da çözmek istiyoruz.”

Belediye Çalışanları Ne Zaman Kadroya Alınacak

BAŞBAKAN TALİMAT VERMİŞTİ
Yerel yönetimlerdeki 17 bin 800 sözleşmeli personelin yanı sıra diğer kamu kuruluşlarında çalışan sözleşmeli personel için de çalışma yapılması talimatını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiğini dile getiren Çalışma Bakanı Faruk Çelik, “Biz de bakanlık olarak bu çalışmayı tamamladık. İlk Bakanlar Kurulu toplantısında bu konuda hazırladığımız raporu sayın Başbakan’a sunacağım. Kendileri onaylarsa biz hızla yasal düzenlemeyi TBMM’ye göndereceğiz” dedi. Çalışanlarının bir kısmı sözleşmeli olup da kadroya alınması planlanan kuruluşlar arasında, yerel yönetimler, belediyeler, TRT gibi birçok kamu iktisadi kuruluşları da bulunuyor.

sozlesmeli belediye personelinin kadroya alinmasi Sözleşmeli Belediye Personeli Kadroya Alınıyor, Kimler Kadroya Girecek


 

 • Bu Yazı Hakkında
 • Etiketler
 • Benzer Konular
Bu yazı 6 Kasım Salı 2012 saat 07:33 tarihinde Personel Alım kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

6 Yorumlar »

 • Ayhan Diyor ki

  Kadroya belediye şirketleri personelleri de dahilmidir?

    Alıntı Yap  Cevapla

 • volkan Diyor ki

  kadrodan ispark faydalanacakmı

    Alıntı Yap  Cevapla

 • ali çelik Diyor ki

  halk eğtim merkezlerinde usta ögretici olarak çalışan hiç bir sosyal haklara sahip olmayan garip kalan bizler neden acaba kadro verilmiyor yoksa biz belediyelerde çalışanlardan dahamı kötü çalışıyoruz neden üvey muamelesi yapılıyor acaba çok merak ediyorum.

    Alıntı Yap  Cevapla

 • hasan boy Diyor ki

  belediyelerde sodos kapsaminda calişan işçilere kadro gelecek mi yoksa bizi boşu boşuna mi caliştiriyorlar proje kapsami adi altindami devam edecek lütfem bir açiklama yapilirsa bu konuda sevinirim

    Alıntı Yap  Cevapla

 • soner Diyor ki

  belediye fen işlerinde çalışan taşaron işçileri kadroya alınacakmı

    Alıntı Yap  Cevapla

 • avni kurt Diyor ki

  ne biçim yasa bu. ispark kadroya geçiyor. diğer taşorenler niye gecemıyor.istanbul büyükşehir belediyesi halk ekmek fabrikasında çalışan taşorenler geçemiyecekmi*böyle adaletmi olur.

    Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

97 1,045