Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Yaşam

Uzaydan Atlayan Adam Felix Baumgartner, Uzayadan Atlama Videosu

16 Ekim 2012 Hiç Yorum Yapılmamış
Sponsorlu bağlantılar

Dağdan atlayanı gördük binadan atlayanı gördük ama uzaydanda atlanırmı arkadaş. Felix Baumgartner uzaydan atlayarak artık dünya rekorumu desek yoksa başka birşeymi denir yorumsuz kaldık. 39 Bin metreden atlayan ve 30 saniyede 980 km hıza ulaşan Baumgartner 40 saniyede ses hızını geçti.

Felix Baumgartner Uzaydan Atlama Videosu

http://video.haber7.cdn.tr.gostream.nl/videos/h7mp4/20121014211915.mp4
Felix hedeflediği tüm rekorlarını kırdı.
Avusturyalı sporcu Felix Baumgartner’in, dünyanın merakla beklediği uzaydan Dünya’ya atlayışı gerçekleşti.

Atlama denemesini Pazartesi ve Salı günü şiddetli rüzgar nedeniyle son anda ertelemek zorunda kalan Baumgartner, “Çok heyecanlıyım. Umarım bu kez ertelemek zorunda kalmayacağız. Ne pahasına olursa olsun ses duvarını aşmak istiyorum” demişti.

Baumgartner’in atlayışı, YouTube üzerinden 7 milyon kişi tarafından izlendi. İki saati aşkın hava tırmanışı boyunca kapsüldeki yüzde 100 oksijeni tüketen ve yerdeki komuta merkezindekendisine yardımcı olan Joe Kittinger ile telsizden kontroller yapan Baumgartner, aynı zamanda Twitter’dan mesaj atmayı da ihmal etmedi. Baumgartner, 15 km mesafede -67 dereceye ulaşan hava sıcaklığına rahatlıkla karşı koyan kapsülüyle, beklendiği gibi 36.500 metreye değil, tam 38.700 bin metreye çıktı. Baumgartner, Kittinger’in talimatlarıyla son kontrollerini yaptı okubil. Ana ve yedek paraşütün açma kollarını kontrol eden Baumgartner, kapsülün kapısını açmadan önce kapsül ile dış ortamın hava basıncını eşitledi. Korkusuz Felix daha sonra basınç giysisini şişirdi kapsülün kapısını açtı. Son olarak oksijen borularını kontrol eden Baumgartner, Kittinger’in atlayış için hazır olduğunu belirtmesinin ardından atlama pozisyonunu aldı.

uzaydan atlayan adam video Uzaydan Atlayan Adam Felix Baumgartner, Uzayadan Atlama Videosu


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 16 Ekim Salı 2012 saat 08:02 tarihinde Yaşam kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

87 1,342