Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Yaşam

Yanıklara Evde Neler Yapılır?

6 Kasım 2011 Hiç Yorum Yapılmamış
Sponsorlu bağlantılar

Yanık,ev kazalarının en tehlikeli olanlarındandır.Hemen suyla müdahale edilmelidir.Evde yapılabilecek başka müdahaleler vardır.Evde yanığa neler yapılır? Yanıklara evde neler yapılır?

Bir yanık oluştuğunda,yanan alan ne olursa olsun ilk yardım, sıcaklık azalıncaya ve deri tabakalarını yakmayı bırakıncaya kadar soğuk suyun altına tutmaktır.Sonrasında bu bölgeye yumurta akı uygulamak gerekir.

İki yumurtanın akını ayırıp çırpın ve yanan bölgeye bir saat boyunca süreklı tabaka tabaka yumurta akı uygulayın. Acısı kalmadıgı gibi, hiçbir yanık izi de kalmayacaktır.

Yanan bölge yumurta akında mevcut ve aslında vitamin dolu bir plasenta (etene) olan kollajen sayesinde tamamen yenilenmektedir.

Patatesi rendeleyip yanık yerin üstüne koyunca acısı alır.

Ebegümeci Yaprağı
Zeytin
Hazırlanışı:
Bir tutam ebegümeci yaprağı ve zeytin alınarak bir kaba konur. Merhem haline getirilinceye kadar karıştırı­lır ve yanığa sürülür.

yanik Yanıklara Evde  Neler Yapılır?


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 6 Kasım Pazar 2011 saat 06:23 tarihinde Yaşam kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

85 1,076