Sponsorlu bağlantılar


AnaSayfa » Haber

Yeni Muhtar Maaşları Ne Kadar Olacak

15 Temmuz 2013 1 Yorum Var
Sponsorlu bağlantılar

Her mahallenin bir muhtarı vardır. Ortalama olarak Türkiye’de 17 bin mahalle muhtarı 36 bin köy muhtarı olmak üzere toplam 53 bin muhtar olduğu söyleniyor. 2013ten sona muhtar maaşlarına büyük zam yapıldı. Yeni muhtar maaşları ne kadar olacak işte o sorunun cevabı vardı.

2013 muhtar maaşları ne kadardı : 460 tl
2014 muhtar maaşları yeni muhtar maaşları : 875 tl
“Torba Kanun” Teklifinde, muhtarların artırılmasına karar verilen ödenekleri, 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olacak.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Sadık Yakut başkanlığında toplanarak, “Torba Kanun” teklifini kaldığı yerden görüşmeye başladı.

AK Parti’nin, yürürlük maddesi üzerinde verdiği önergeyle, muhtarların ödenek artışının yürürlüğü yeni yıla ertelendi. Kabul edilen önergeye göre, Bakanlar Kurulu’nun, muhtarların 460 liralık ödenek tutarını 875 liraya kadar çıkarmaya yetkili olmasına ilişkin hüküm 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.

Vazife ve harp malullerinin haklarını genişleten düzenlemeler ise önümüzdeki aydan itibaren geçerli olmak üzere 1 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girecek.

yeni 2013 2014 muhtarlik maaslari Yeni Muhtar Maaşları Ne Kadar Olacak

Yeni Muhtarlık Maaşları


 

  • Bu Yazı Hakkında
  • Etiketler
  • Benzer Konular
Bu yazı 15 Temmuz Pazartesi 2013 saat 07:42 tarihinde Haber kategorisi altında yayınlandı. Bu yazıya yapılacak yorumlardan haberdar olmak için RSS 2.0 beslemesini kullanabilirsiniz.

1 Yorum »

  • Erdal ALPTEKİN Diyor ki

    Evet ocak ayında maaşlar zamlı bugün 1 nisanda değil ama ayıp ayıp.bukadarda dalga geçilmez insanlarla.avucunu yala yağ kalmasın.

      Alıntı Yap  Cevapla

Yorumunuzu Yazın

Yorum Ekleyebilirsiniz yada Yorumlara Abone Olabilirsiniz. Abone olmak icin tikla via RSS.

Yorum İçinde Sadece Aşağıdaki Html taglarını kullanabilirsiniz.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

93 0,958