Unutkanlık son yıllarda hemen hemen herkesde görülen bir hastalık haline geldi. Bazılarında ise bu durum kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Unutkanlığın ve zihin açıklığının giderilmesi için yapılacak maddi manevi birtakım şeyler var. Zihin Açıklığı Ve Hafıza İçin Okunacak Dualar

Zihin Açıklığı Ve Hafıza İçin Okunacak Dualar

Unutkanlık son yıllarda hemen hemen herkesde görülen bir hastalık haline geldi. Bazılarında ise bu durum kötü sonuçlara sebep olabiliyor. Unutkanlığın ve zihin açıklığının giderilmesi için yapılacak maddi manevi birtakım şeyler var.

Unutkanlık bazen birhayli zor durumlarda kalmamıza neden olur.

Unutkanlık için yapılacak bazı şeyleri şöyle sıralayabiliriz;

* Harama bakmamak
* Haramla beslenmemek
* Zihni çok fazla doldurmamak,mesela tabelaları okumamak,reklamları çok fazla izlememek
* Zihni çalıştırmamak,bulmaca çözmek kitap okumak,sudoku vb şeylerle uğraşmak,örgü yapmak,Kuran-ı Kerim okumak zihni çalıştırır.

Sponsorlu bağlantılar

Unutkanlık ve Zihin Açıklığı İçin Okunacak Dualar

“Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün(1). İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în.(2) İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (3) Dokuz defa okunacak.

“Ya kebîrü entellezî lâ tehdil ukûlü livasfi azametih.” (4) Bin defa okunacak.

Sonra; “Subhane rabbiyel a’la.” (5) denecek. Sonra, “Sübhane men hüve külle yevmin hüve fi şe’nin.” (6) okunacak.

Bundan sonra ihtiyaç neyse o söylenecek ve şunlar okunacak.: “Ya ğıyâsel müsteğîsîne velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.” (7) (Mecmuatül Ahzab)

Bunların yanısıra bir öğrencinin sadece dua okuyup sınava girmesi biraz saçma olur. Çalışmadan sadece dua ile sınava girilmez. Çalışılacak ve sonra dua edip sınava girilecek.

zihin_acikligi_icin_dualar