gün geçmiyorki dolandırıcılıkta yeni yeni numaralar çıkmasın. Daha geçtiğimiz günlerde telefon dolandırıcılarına para kaptıran bir öğretmen intihar etmişti. Devlet malesef bu gibi konularda çok pasif kalıyor. İşte yeni dolandırıcılık numaralır 0212999 nolu hatlar

Eğer sizi arayan bir numaranın başında 0212999 görürseniz bu telefonu kesinlikle açmayın. Bu tür numaralar dolandırıcılıkla ilgili olduğu düşünülen numaralar.

0212 999 39 93
0212 999 35 35 gibi numaralar en son şikayet konusu olan numaralar. Bu tür hatlar sanal ortamdan alınıyor ve sizi arıyorlar. Sanal ortamdan alındığı için gerçek kişi olup olmadıkları anlaşılmıyor. Çünkü bu tür numaraları almak için kişinin kimlik fotokopisi gerekiyor. Yani başkası başkası adına gayet rahat alabilir.

Bunun için bu tür numaraları açmayın. Eğer size ulaşmak isterlerse zaten ulaşırlar. Kimse size rastgele ulaşmak istemez.

Bu gibi numaralara dikkat edin ve asla bu numaraların söyledikleri işlemleri yapmayın.

www.sikayetvar.com’a gelen şikayetlere göre; hayali e-ticaret siteleri ya da telefon dolandırıcıların yeni numarası işte bu numaralar. Birçok kişi bu numaraların kullanıldığı internet sitelerine ve bu numaralardan arayanlara kredi kartı bilgilerini verdi ve dolandırıldı.

0212999_numaralara_dikkat