4+4+4 Sisteminde yeni bir açık meydana geldi ve milli eğitim bu açığı 10 bin ilahiyat mezunu ile tamamlıyor. Kur’an-ı Kerim dersi ve Hz Peygamberin Hayatı derslerine ilahiyat mezunları girecek. Milli eğitim bakanlığı ilk etapta 10,000 ilahiyat mezununa öğretmenlik yolu açılacağını söyledi. Peki ilahiyat mezununun öğretmen olması için ne yapması gerekecek

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ilahiyat fakültesi meunlarına müjdeli haber geldi. Müjdeyi Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer verdi. 10 bin ilahiyat mezuna kadro geliyor…

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Kur’an- Kerim ve Hz Peygamberin Hayatı derslerini yeni eğitim dönemine yetiştirmek için çalışmaları hızlandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ilahiyat fakültesi meunlarına müjdeli haber…

10 bin öğretmene ihtiyacı olan Milli Eğitim, bu dersler için Ağustos ayındaki atamalarda mevcut 5 bin ilahiyat fakültesi mezununu atalacak. Ayrıca 5 bin de ek kadro açacak. Atanan öğretmenler pedagojik formasyon ve hizmet içi eğitimler alarak yeni eğitim dönemine hazırlanacaklar.

Bakanlık her okulda en az iki din kültürü öğretmen bulundurmayı planlıyor. Öte yandan “Kur’an-ı Kerim” ve “Hz. Peygamberin Hayatı” gibi seçmeli derslerle ilgili Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne Eylül ayına kadar kitapları yetiştirmesi için talimat verildi.

Derslerin müfredatının genişliği ve konuların hassasiyeti nedeniyle ders kitaplarının bu yıla yetişmesi beklenmiyor. Bu yıl bu dersler materyal olarak gösterilecek ve 2013-2014 eğitim yılının başlangıcından itibaren bütün konular kitaba eklenmiş olarak eğitim verilecek.

Kadın semazenler Allah zikriyle sema döndü

İzmit Belediyesi ve Tasavvuf Vakfı Karabaşi Veli Tekkesi’nin düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde kadın semazenler, sema döndü. Vakfın temsilcisi Gülay Işık, semanın bir zikir töreni olduğunu, semazenlerin her çarkta ‘Allah’ dediğini, o yüzden hem erkeklerin hem kadınların yaptıkları bir gösteri olduğunu anlattı.

ilahiyat mezunları öğretmen olabilir mi sorusuna artık cevap evet oluyor bu durumda