LYS 2012 ilk oturumu olan matematik oturumu bugün yapıldı. LYS 2012 Matematik soruları kolaymıydı zormuydu diye herkes tartışa dursun Soruların cevapları televiyzonlarda çözülüyor. Peki 2012 LYS Matematik soruları hangi kanalda saat kaçta çözülecek

LYS SORU VE ÇÖZÜMLERİ BUGÜN HABERTÜRK TV VE HABERTURK.COM’DA
LYS soru ve çözümleri uzman öğretmenlerin eşliğinde ve Müge Arda’nın sunumuyla, bugün Eğitim ve Yaşam LYS Özel’de olacak.

LYS Özel saat 13:45’te Habertürk TV ekranlarında.
Canlı Yayında 2012 LYS Matematik Soru ve Çözümleri izle

Uzman öğretmenlerin eşliğinde yapılacak matematik ve geometri soru ve çözümlerini aynı zamanda Haberturk.com’dan da takip edebilirsiniz.

Üniversitelerin dört ve üzerindeki lisans programlarına yerleştirme için yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) bugün iki sınavla; sabah Matematik Sınavı (LYS-1) öğleden sonra da Yabancı Dil Sınavı (LYS-5) ile başladı.

Yarın da Sosyal Bilimler Sınavı (LYS-4) var. Önümüzdeki hafta sonu da kalan iki sınav Edebiyat Coğrafya Sınavı (LYS-3) ile Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz 1 Nisan’da yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) herhangi bir puan türünde 180 baraj puanını aşarak LYS’lere katılma hakkı kazanan gençlerden 871 bin 313’ü bu sınavlara girecek.

ÖĞRENCİLER İÇERİDE AİLELERİ DIŞARIDA TERLEDİ
Lisans Yerleştirme Sınavı’nın (LYS) başlamasıyla sınav salonlarında ter döken üniversite adayları için, aileleri okul önlerinde dua etti.

İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Yerleşkesi’nde sınava giren adayların çoğunluğunun, kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sabah erken saatlerden itibaren sınav yerine geldiği görüldü. Adaylar, okul girişlerinde emniyet görevlilerinin kimlik ve güvenlik kontrollerinin ardından sınav salonlarına alındı.

Üniversite adaylarının ailelerinin de sınavların yapıldığı okulların çevresindeki bekleyişleri sürüyor. Sınavdaki yakınlarının çıkışını bekleyen birçok kişinin beklerken dua okuduğu gözlendi.

Bu arada, üniversite adayı Ebru İpek, yanında nüfus cüzdanı olmadığı gerekçesiyle sınav salonundan çıkarıldı. İpek, dışarı çıkarken, bir yıllık emeğinin boşa gittiğini söyledi. Cep telefonuyla yakınlarını arayarak durumu bildiren İpek’in gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Öte yandan, basın mensuplarının sınavın yapıldığı salonlardan görüntü almasına izin verilmedi.