Milli Eğitim bakanlağı tarafından yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı MTSAS sınavı olan halk arasında ehliyet sınavı olarak bilinen sınavın sonucu bugün yani 6 kasımda açıklanacak. Sınavdan en az 70 alan öğrenciler direksiyon sınavına girecekler. Sizde sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki linkten sınav sonucunuza ulaşabilirsiniz.

20 Ekim 2012 de yapılan ehliyet sınavının sonuçları 6 kasım 2012 de açıklanacak. Saat kaçta açıklanacak sorusunun cevabı ise büyük ihtimalle saat 11:00 da veya öğleden sonra 14:00 gibi olacaktır.

20 Ekim 2012 Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı :

 

Ehliyet Sınav Sonuçları Tıkla Öğren MEB

20 Ekim Ehliyet Sınav Sonuçları 6 Kasım Salı günü Açıklanıyor
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ehliyet sınavı 20 Ekim 2012 Cumartesi günü yapıldı. MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün sınav uygulama ve açıklama takvimine göre 20 Ekim 2012 ehliyet sınav sonuçları 6 Kasım 2012 Salı günü açıklanacak. Sürücü adaylarının başarılı olup ehliyet almaya hak kazanmaları için İlkyardım, Trafik ve Motor derslerinin her birinden en az, baraj puan olan 70 puanı almaları gerekmektedir.

20 Ekim 2012 Ehliyet Sınavı Direksiyon Sınavı Ne Zaman

Ehliyet yazılı sınavından başarılı olan öğrencilerin şimdiki sınavı uygulamalı olacak. Uygulamalı sınav tarihi ne zaman diye merak edenler vardır. Direksiyon sınavı genel olarak yazılı sınav sonucunun açıklanmasından 1 veya 2 hafta sonra yapılacaktır.

Konuyla ilgili kursunuzun aramanız yararınıza olacaktır.

20 Ekim 2012 Ehliyet Sınav Sonuçlarının Açıklanması ilgili sorularınız varsa veya puanlarınızı yorum olarak bizimle paylaşabilirsiniz