Evet son günlerde tartışma konusu olan. 19 – 20 mayıs kimlere tatil sorusu bugün bizzat milli eğitim bakanı nabi avcı tarafından cevaplandı. İlk zamanlarda 19-20 Mayısın lise düzeyinde öğrencilere tatil edildiği bildirilmişti. bugün yapılan açıklamaylar 20 mayısın tüm öğrencilere tatil edildiği bildirildi

20 Maysı 2013 Kimlere Tatil

Burdur’da düzenlenen “2. Ulusal Hayvancılık ve Süt Ürünleri Fuarı”nın açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile lise öğrencileri ile birlikte ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de 20 Mayıs’ta tatil yapacaklarını söyledi.

Fuarın açılışının ardından Burdur Valiliğini ziyaret eden Bakan Avcı burada yaptığı konuşmada öğrencilere tatil müjdesi verdi. Bakan Avcı geçtiğimiz gün yapılan açıklamalarda bir yanlış anlaşılma olduğunu, 20 Mayıs tarihinde sadece lise öğrencilerinin değil, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de tatil yapacağını belirtti. Bakan Avcı “Bunu Burdur’dan açıklamak güzel olur diye düşünüyorum. 19 Mayıs bayramı geliyor. Dün yapılan açıklamalarda yeterince netleştiremediğim ifadeden ötürü yanlış anlama söz konusu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile yapılacak olan kutlamalara lise düzeyinde gençler katılıyor biliyorsunuz. İlkokul ve ortaokullar 23 Nisan bayramında daha çok katılıyorlar. Tatil konusuna gelince sadece liselere değil bunu düzeltiyoruz, ilkokul ve ortaokullarımız da 20 Mayıs günü tatil yapabilecekler” dedi.

20_mayis_2013_hangi_okullar_tatil