Ekranlarda eski dizilerin devamını göreceğimiz kadar yeni yüzlerde bizleri bekliyor. Yeni sezonda da birçok dizi başlıyor.Yeni başlayacak diziler hangileridir? Hangi dizi hangi kanalda başlayacak?

Tv izleyicisinin vazgeçilmez tutkusu olan diziler yeni sezonda da yepyeni simalarla ekranlara merhaba diyor. Bakalım bizleri ekranlara bağlayacak olan diziler hangi kanallarda başlayacak?

BİR ÇOCUK SEVDİM

Bülent İnal ile Çetin Tekindor’un başrollerini paylaşacağı ve yönetmenliğini Cevdet Mercan’ın üstleneceği “Bir Çocuk Sevdim” adlı dizi, yeni sezonda Kanal D ekranlarında olacak.

DİNLE SEVGİLİ

İrem Altuğ ile Cem Kılıç’ın başrollerini paylaştığı dizi Fox Tv’de izleyici ile buluşacak.

HACI YATMAZ

Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği ‘Hacı Yatmaz’ da başrolü Şafak Sezer ve Oya Başar paylaşacak. Dizinin senaryosunu Kemal Erdem kaleme alırken, yönetmenliğini ise Benim Annem Bir Melek adlı dizinin yönetmeni Derya Yaruç üstlenecek.

KALBİM SENİ SEÇTİ

Yapımcılığını Süreç Film’in, yönetmenliğini Hakan Gürtop’un üstlendiği “Kalbim Seni Seçti”, atv ekranlarında izleyici ile buluşacak. Dizinin kadrosu Sermiyan Midyat, Ebru Cündübeyoğlu, İdil Fırat ve Hülya Darcan gibi usta isimleri bir araya getiriyor.

İFFET

“Aşk – ı Memnu”dan sonra Müjde Ar’ın başrolünü oynadığı bir proje daha dizi film olacak. Senaryosunu Yavuz Turgul’un kaleme aldığı “İffet”, Gold Film’in patronu Faruk Turgut tarafından 28 yıl sonra dizi filme aktarılacak. Senaryo çalışmaları başlatılan dizide Ar’ın canlandırdığı İffet başta olmak üzere tüm karakterler için geniş bir cast çalışması yapılacak.

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM

Bir yeşilçam klasiği olan Selvi Boylu Al Yazmalım yeni sezonda dizi olarak izleyici karşısına çıkacak. Dizide Türkan Şoray’ın canlandırdığı Asya karakterine Özge Özpirinçci, Kadir İnanır’ın canlandığı İlyas rkarakterine ise Mert Fırat hayat verecek. Dizi atv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

KUZEY GÜNEY

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı yapımlarından biri de Kuzey Güney. “Kaybedenler Kulübü” filminin senaristliğini ve “Aşk ve Ceza” dizisinin yönetmenliğini yapan Mehmet Ada Öztekin’in yöneteceği dizinin çekimlerine ağustos ayında İstanbul’da başlanacak. Senaryosunu Melek Gençoğlu ile Ece Yörenç’in yazacağı dizinin başrolündeki iki kardeşten Kuzey’i Kıvanç Tatlıtuğ, Güney’i de Buğra Gülsoy canlandıracak.

ANNELER VE KIZLARI

Star Tv yeni sezonu iddialı yapımlarla karşılayacak. Anneler ve Kızları isimli dizinin başrolünü Hanımın Çiftliği dizisindeki Halide rolüyle beğeni toplayan Ebru Özkan üstlenecek.

AİLE KADINI

Fahriye Evcen, yeni sezonda ‘Aile Kadını’ adlı dizi ile izleyici karşısına çıkacak. Geçmişte sevgilisiyle beraber dolandırıcılık yapan; ancak daha sonra başka bir hayatı seçen bir kadının öyküsünü anlatan dizide Evcen’e Cansel Elçin eşlik edecek.