2011 yılının son günlerine geldiğimiz bu zaman diliminde her yıl olduğu gibi yeni yıla zengin girme hayali sarmış bulunmakta herkesi. Eski parayla 40 trilyon büyük ikramiye veren Milli Piyango İdaresi bilet satışların çoktan başladı. Tabi sadece bileti milli piyango değil kalpazanlarda basıyor. Peki sahte yılbaşı bileti nasıl anlaşılır

Sahte Yılbaşı Milli Piyango Biletini Anlama, Ayırt Etme Yöntemi

2011 Yılbaşı Milli Piyango Bileti Dolandırıcıların yaptığı biletlerin sol alt köşesine dikkat etmeniz gerekmektedir.
– Gerçek biletin sol alt kısmında bulunan kontrol numarasının rakamları kabarıktır ve el ile dokunduğunuzda numaraların bu kabarıklığını hissedebilirsiniz.

– Bileti ışığa tuttuğunuzda üzerinde Milli Piyango’nun MP Logosu görünmeli. Işıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan, kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar görünür.

– Biletin arkasında kalın çerçeve çizgisinin dışında ince çerçeve çizgisi bulunur. Biletin arka yüzündeki ikramiye planı ve diğer yazıların hepsi nettir.

– Orjinal Yılbaşı biletin boyutları: En: 6 cm, Boy: 14.7 cm’dir. Biletin ön yüzündeki ikramiye numarası bölümünün üstündeki MP amblemi ile Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin imzaları nettir.

– Tam biletler açık mavi, yarım biletler bayrak kırmızısı ve çeyrek biletler de açık nefti yeşil renkli olup, renkler canlıdır.

2012 nin daha ilk gecesinde madurumda madurum dememek için biletinizi güvenilir yerlerden alın.

Bu arada 2011 – 2012 Yılbaşı Gecesi Biletinizi Sorgulamak İçin bu adresi kullanabilirsiniz

http://www.millipiyango.gov.tr/sonuc.html