İzlenme rekorları kıran diziler nerelerde çekiliyor biliyormusunuz. özellikle 2011 de devam eden dizilerin çekimlerinin sürdüğü mekanlar şöyle

Düriyenin Güğümleri Nerde Çekiliyor : İpek Tuzcuoğlu, Emre Kınay ve Uğur Çavuşoğlu’nun başrollerini paylaştıkları komedi dizisi ‘Düriye’nin Güğümleri’ ne Muğla’nın Bozüyük Beldesinin Akkaya Köyü ev sahipliği yapıyor. Dizide köy sakinleri de rol alıyor.

Lale Devri Nerde Çekiliyor : Tolgahan Sayışman, Serenay Sarıkaya ve Kenan Bal’ın başrollerini paylaştıkları ‘Lale Devri’ dizisinin çekimleri Kandilli’deki yalıda yapılıyor.

Doktorlar Nerde Çekiliyor : Kocaeli Gebze Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’nde çekiliyor.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Nerde Çekiliyor : Ali’nin (Erkan Petekkaya) sevgilisi Carolin’le oturduğu tarihi ahşap ev, Unkapanı Zeyrek bölgesinde bulunuyor.

Kavak Yelleri Nerde Çekiliyor : Genellikle yazları İzmir Urla’da çekilen dizinin İstanbul çekimleri Taksim, Bebek gibi birçok semtte çekiliyor.

Yer Gök Aşk Nerde Çekiliyor : Işıl Yücesoy, Murat Ünalmış, Birce Akalay, Selen Soyder gibi oyuncuların rol aldığı ‘Yer Gök Aşk’ adlı dizi Kapadokya Bölgesinde yer alan Nevşehir, Göreme, Üçhisar ve Ürgüp’ün tarihi ve doğal güzelliklerinde çekiliyor.

Gönülçelen Nerde Çekiliyor : İstanbul’da Göztepe ve birçok semtte çekiliyor
Geniş Aile Dizi Sarıyer’de çekiliyor

Arka Sıradakile Nerde Çekiliyor : Kağıthane Lisesi’nde çekilen dizide karakterlerin liseden mezun olmasının ardından dizi Kağıthane civarında çekilmeye devam ediyor

Ezel Nerde Çekiliyor : Dizinin ilk bölümleri Kıbrıs’ta Kaya Artemis Otel’inde çekildi. Fenomen haline gelen dizinin İstanbul’daki çekimlerinin bir kısmı Taksim’de çekiliyor.

Bitmeyen Şarkı Nerde Çekiliyor : Çekimleri Urla’da yapılıyordu. Dizide yaşanan gelişmelerden sonra çekimlerin devamı İstanbul’da yapılmaya başlandı.

Fatmagül’ün Suçu Ne? Nerde Çekiliyor : Başrollerini Beren Saat ile Engin Akyürek’in paylaştığı ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ adlı dizinin çekimleri Urla ve Çeşme’den sonra şimdi de İstanbul, Göksu’da devam ediyor

Aşk ve Ceza Nerde Çekiliyor : İstanbul, Bodrum ve Van’da çekiliyor. Dizinin İstanbul çekimleri Fenerbahçe, Bebek, Polonezköy ve daha birçok semtte çekiliyor.