Yeni bir okul dönemi daha başlıyor tabi okullar açılmadan önce okul kayıtları başlıyor. Peki 2012 – 2013 eğitim yılı kayıtları için neler isteniyor. Öğrenciler ve veliler hangi belgeleri hazırlayarak okul kayıdına gelmeleri gerekiyor. 2012 – 2013 öğrenci kayıtları için gereken evraklar şöyle

Öğrenci Kayıtlarında Hangi Belgeler Lazım

Ortaöğretim ve lise kayıtlarında bir takım belgeler okul tarafandın isteniyor. liselere kayıt için aşağıdaki belgeleri hazırlamak zorundalar. Gerekli olan bu evrakları tamamladıktan sonra kaydınızı yapabilirsiniz.

Öğrenci Kayıtlarında İstenen Evraklar Neler

Düz Lise Kayıtları İçin Belgeler:

1- 6 adet fotoğraf,

2- Nüfus Cüzdanının fotokopisi,

3- Öğrenim Belgesinin aslı,

4- Veli Adına “Yerleşim Yeri Adres Belgesi“(Nüfus Müdürlüklerinden alınacaktır.)

bunun yanında lise yönetimi ayrıca bilgi ve belge isteyebilir bunun için kayıt yaptıracağınız liseye veya okula önceden gidip gerekli evrakları öğrenmeniz sizin lehinize olacaktır. Tabi yukarıdaki belgelerle gidersenizde en azından fazlasını istemiyorsa okul direk kayıt yaptırma şansınız olacaktır. 2012-2013 öğrenci kayıtlarında gerekli belgeleri şimdilik bu kadar sizden daha fazla belge istenmişse lütfan aşağıda belirtin ve diğer arkadaşlarınıza yardımcı olun. Okubil.com olarak yeni eğitim öğretim döneminde tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.