2012 – 2013 Spor toto süper lig kim kiminle ne zaman maç yapacak. İşte bugün bu belirleniyor yani 2012 – 2013 Sezonu Süper toto süper lig fikstürü çekiliyor. Gelecek yıl hangi takımların ne zaman maç yapacağı bu gün belli olacak. Çekiliş soununda gelecek yılki maçların tarihleride belli olacak.

2012 – 2013 Sezonu Süper Lig Fikstürü Çekilişi

Spor Toto Süper Lig’de 2012-2013 sezonunun sezonun fikstürü bugün belli oluyor. Kura çekimi başladı.

2012-2013 sezonunun Fikstürü bugün Digiturk’ün ev sahipliğinde Lig TV’de naklen çekiliyor. Herkes derbi tarihlerini merak ediyor ama cezalı F.Bahçe’nin ilk 5, Trabzonspor’un da ilk 3 haftadaki rakipleri kritik önem taşıyor

2012 – 2013 Sezonu Süper Lig Fikstürü Çekilişi Ne Zaman

Süper Lig 2012-2013 sezonunun fikstür çekimi bugün saat 11.00’de yapılacak. Spor Toto Süper Lig’in resmi yayıncısı Digiturk’un Ayazağa’daki stüdyolarında Lig TV’den naklen yapılacak fikstür çekimine kulüp başkanları ile TFF yöneticileri katılacak.

Kulüp başkanları ve Futbol Federasyonu yöneticilerinin katılacağı belirtilen fikstür çekiminin ardından, 2011-2012 sezonunda federasyonun düzenlediği Digitürk CentilmenLig’de ödül almaya hak kazanan kulüplere para ödüllerinin verileceği kaydedildi.

Playy Off Sistemi Gelecek Sezon Olmayacak

Göztepespor Kulüp Başkanı İmam Altınbaş ile Eskişehirspor Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Başkan Ünal, Play-off’un uzun süredir Türkiye Süper Lig Kulüpler Birliği gündeminde olduğunu ve en son yapılan toplantıda kesin kararlarını aldıklarını vurguladı.

Başkan Ünal, en son yaptıkları toplantıda gündemlerinden bir tanesinin de Play-off’u değerlendirmek olduğunu belirterek, “Değerlendirdik ve kesin karalıyız. Play-off oynamıyoruz. 34 haftalık lig periyodunun sonunda Süper Toto Süper Ligi’nin şampiyonlar ligine gidecek olan lig ikincisi ve UEFA’ya gidecek diğer takımlarını 34 haftalık periyotta heyecanlı bir şekilde belli olmasını talep ediyoruz. Bunun ötesinde Türkiye Kupası çalışmasını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanları ve yöneticileriyle sık sık paylaşıyorum. TFF, Kulüpler Birliği ilişkisi içerisinde geniş kapsamlı bir Türkiye Kupası oynayacağız. Play-off’u kesinlikle kabul etmiyoruz bunun ötesinde bir B planını halen değerlendiriyoruz” dedi.

Havuz sistemi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ünal, “Havuz sisteminde kamuoyuna yansıyan gibi bir kavga noktasında değiliz ama havuzu tartıştığımız doğrudur. Havuzun planlamasını, geleceğini, futbolun geleceğini bunları konuştuğumuz ve tartıştığımız doğrudur ama sanki Anadolu kulüpleriyle büyük takımlar ya da İstanbul takımları ile dört büyükler arasında kavga olduğun düşünen yazan ve söylemde bulunan arkadaşlar belki duyum üzerin hareket ediyor ama öyle bir gerçek yok. Biz hiç bir zaman kavgayla gürültüyle münakaşayla bir şeylerin çözüleceği yönünde bir başkanlık yapmadık. Fevkalade iyi ilişkiler içerisinde meseleleri tartışıyoruz” diye konuştu.

Kulüpler Birliği Başkanı ve Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, Göztepespor Kulübü ile kardeş olduklarını belirterek başkan İmam Altınbaş’a forma hediye etti.

Süper Lig Fikstürü 4 Büyükler

Spor dünyasında playy off sisteminin kaldırılması kadar gelecek sezonunu fikstürüde merakla beklenen haber oldu.
Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonsporun gelecek sezon lig fikstürü taraftarlar tarafından merakla bekleniyor.
2012 – 2013 Sezonu Maçlarını taraftalar merakla beklerken yeni sezon lig fikstürüde şuanda çekiliyor
4 büyüklerin yeni sezon maç tarihleri okubil.com da olacak