2012 Kpss Sınavı yapıldı ve sonuçlar açıklandı. Şimdi sıra atamaların ne zaman yapılacağına geldi. 2012 memur alımları ve öğretmen atamaları 2012 kpss ye giren tüm adayların merak ettiği en önemli konuların başında geliyor. Yeni eğitim dönemininde başlayacak olmasıyla öğretmen atama tarihi merak konusu oldu

2012 Ağustos Ayı Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak

Milli eğitim Bakanı Dinçer’den Öğretmen Adaylarına Atama Müjdesi Geldi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Ağustos ayında atanmak üzere yeni kadro verildiğini açıkladı.

Ağustosta Kaç Öğretmen Atanacak

Ağustos’ta 40 bin öğretmen atanacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, hükümetin Ağustos ayında atanmak üzere 40 bin yeni kadro verdiğini söyledi.

Dinçer, hükümetin 40 bin yeni kadro verdiğini belirterek, böylece daha önce verilen 17 bin kadro ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde verilen en büyük kadro sayısına ulaşıldığını söyledi.

Ömer Dinçer, müracaat ve atamaların hangi alana, hangi bölgeye yapılacağı ile ilgili sürecin Temmuz ayında tamamlanmasının beklendiğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Öğretmen Ataması Açıklaması

Dinçer şunları söyledi:

”Hükümetimiz Milli Eğitim Bakanlığı’na ağustos ayında atanmak üzere, 40 bin yeni kadro veriyor. Daha önce verilen 17 bin kadro ile birlikte bu, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde verilen en büyük kadro oldu. Müracaat ve atamaların hangi alana, hangi bölgeye yapılacağı ile ilgili sürecin temmuz ayında tamamlanacağını düşünüyorum”

Yeni eğitim döneminin başlamasına 1 ay gibi süre kalması öğretmen atamalarınında hızla yapılmasını gerektiriyor. 2012 öğretmen atamaları tarihi net verilmezken bayram sonrası olacağı gözüyle bakılıyor çünkü bu hafta yapılması biraz zor gibi ve gelecek hafta bayram zaten bu durumda öğretmen atamaları bayramdan sonraya kalacak gibi görünüyor.