2012 Dikey geçiş sınavı olan dgs 2012 soru ve cevapları yayınlandı. Sınavda iptal olan 4 soruyla birlikte tüm kitapçık sorularını ve cevaplarını indirmek için tıklıyın. 2012 DGS soru ve cevapları 19 Temmuz 2012 itibari ile ösym sitesinde yayınlandı

2012 DGS Soru ve Cevapları

ösym nin yaptığı ve 4 yıllık üniversitelere geçiş sınavı olan dgs nin sorularının 4 tanesi basım hatası nedeniyle iptal edildi ve bu sorular doğru olarak kabul edildi. Ösym son incelemeleri tamamlayarak 15 temmuz 2012 yapılan dgs sınavının sorularını yayınlamış oldu. sizde dgs sorularınızı kontrol ederek en gerçek puan hesaplaması yapan 2012 DGS Puan Hesaplama motoru ile puanınızı öğrenebilirsiziniz

2012-DGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı indirmek için tıklayınız

*sorular pdf formadında indirilebilir ve sadece ösym sitesinden indirebilirsiniz

2012 Dgs puan hesaplama motoru

Aritmatik ortlama başarı puanınızı doğru girdiğinizde ve doğrularla yanlışları işaretlediğinizde sizlere en doğru sonucu vere puan hesaplama motoru sizlerle. Bu yolla dgs den kaç puan aldığınızı ortalama olarak görebiliyorsunuz.
2012 Dgs puan hesaplama motoru için tıklayınız

DUYURU
(19 Temmuz 2012)

2012-DGS : Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının Yayımlanması

15 Temmuz 2012 tarihinde yapılan 2012-Dikey Geçiş Sınavının (DGS) temel soru kitapçığı ile cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Sınavın Sözel Bölümünde yer alan 26., 27., 28. ve 29.sorusu baskı kalitesindeki bozukluk nedeniyle iptal edilmiştir. Testin ilgili bölümünde cevabı bulunan tüm adayların bu sorulara doğru cevap verdikleri kabul edilerek değerlendirme yapılacaktır.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-DGS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

Telif Hakkı: ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan sınav soru kitapçıklarının telif hakkı ile koruma altındadır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması yasaktır.