2012 DGS için Tercihler 4 eylüle kadar alındı. Şimdi adaylar 2012 DGS yerleştirme Sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Çünkü örgün öğretim kazananlar başka illere gideceği için sonuçlar öğrencileri için önemli. Peki genelde dgs yerleştirme sonuçları kaç günde açıklanyor ve bu yıl ek yerleştirme olacakmış işte ayrıntılar

2012 DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Geçtiğimiz seneye göre düşünürsek dgs yerleştirme sonuçları en fazla 1 haftada açıklanıyor. Yani bu durumda en erken 10 eylül pazartesi açıklanması bekleniyor. Tabi daha erken açıklanmasıda mümkün olabiliyor.

2012 Dikey Geçiş Sınavı Sonuçlarının açıklanmasından sonra en kısa zamanda kayıt yapılması gerekiyor

2012 DGS Ek Yerleştirme Olacakmı

Geçen yıl ilk defa yapılan ve bu yılda yapılması beklenen dgs ek yerleştirme büyük ihtimalle yapılacak.

2012 DGS Ek Yerleştirme Ne Zaman

Geçen yıl sonuçlarının ekim ayında açıklandığı dgs ek yerleştirme için öncelikli olarak normal yerleştirmenin sonuçlarının açıklanması ve boşta kalan kontenjanların açıklanması gerekiyor. Buda 2 haftayı bulacak gibi görünüyor. Sonuç olarak ek yerleştirme yapılacaksa eğer eylül sonu gibi olması bekleniyor.

Ek Bilgi : Dgs nedir neden yapılır
DGS sınavı Dikeş geçiş sınavı olarak adlandırılır. Ve 2 yıllık önlisans öğrencilerinin 4 yıllık üniversiteye geçişlerini sağlar. Her yıl temmuz ayında yapılır. Yerleştirmeler ise eylül ayında yapılır.

2012 Dikey geçiş sınavı ile ilgili sorularınızı aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.
okubil.com tüm öğrencilere başarılar diler…