Kutsal yolculuk olan Hac ibadetini yerine getirebilmek için ülkemizde kura sistemi gerçekleştiriliyor. Kura da ismi çıkanlar gerekli işlemleri yaptırıp hac için hazırlıklara başlarlar. Hac kayıt ücreti hangi bankalara yatırılıyor? 2011 hac kayıt ücreti hangi bankalara yatırılıyor?

2012 HAC KAYIT İÇİN NEREYE BAŞVURULUR?

Diyanet hac başvuruları http://hac.diyanet.gov.tr/hackayit internetten online yapılabilecek. T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı Sayı : B.02.1.DİB.0.13.01 302.01- 3045 15 04 2011 Konu : 2011 Yılı Hac Müracaatları Talimatı

Buna göre, kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını, internet yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığının “http://hac.diyanet.gov.tr” adresinden yapabilirler.
Kayıtlar doğrudan müftülüklerden sağlanarak doldurulacak form dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabilecek.

HAC KAYIT ÜCRETLERİ HANGİ BANKALARA YATIRILIYOR?

Hacı adaylarından ilk defa kayıt yaptıracaklar, 15.-TL. kayıt ücretini;

a) T.C. Ziraat Bankası,

b) Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.,

c) Türkiye Halk Bankası,

ç) Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş.,

d) Asya Katılım Bankası A.Ş.,

e) Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.,

f) Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.,

Yukarıdaki bankalardan birisine internet üzerinden veya doğrudan söz konusu bankalara müracaat ederek yatırabileceklerdir.

2. Yukarıda belirtilen bankalar dışında her hangi bir bankaya kayıt ücreti yatırılmayacak ve müftülüklerimiz tarafından da kayıt ücretinin yatırılması amacıyla her hangi bir bankada hesap açılmayacaktır.