Gelecek hafta geniş bir katılımla yapılacak olan kpss sınav giriş yerleri belli oldu. 22 ve 23 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 2012 KPSS sınav giriş yerlerini öğrenmek için yazımızın devamını okuyun. 2012 KPSS Önlisans ve ortaöğretim Sınav Giriş Yerlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz

2012 KPSS Ön lisans Sınav Giriş Yerleri için tıklayınız

2012 KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Yerleri için tıklayınız

Sınav ile ilgili olarak aklınıza gelecek soruları sorabilirsizin.
Ayrıca Sınavla ilgili şu uyarılara kısaca göz atalım

Kpss Giriş Belgesi Sadece Bu Sınav İçin Kullanılır

1. Bu belge yalnız bu sınava giriş için kullanılır, başka hiçbir sınava giriş için kullanılamaz.

Kpss Sınav Giriş Belgesi Renklimi Olacak

2. Sınava Giriş Belgesi renkli veya siyah-beyaz olabilir.

Kpss Sınav Giriş Belgesi Olmadan Sınava Girilirmi

3. Sınava Giriş Belgeniz olmadan sınava girmeniz mümkün değildir. Sınav günü belgenizi yanınızda bulundurmayı kesinlikle unutmayınız.

Kpss Sınavında Kimlik Belgesi Özellikleri

4. Sınava girerken, bu sınava ait Sınava Giriş Belgenizle birlikte, nüfus cüzdanı veya pasaportunuzu da yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanınızda soğuk damga basılı olmalı, güncel bir fotoğrafınız ve T.C. Kimlik Numaranız bulunmalı, pasaportunuzun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır. Belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacaktır; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Kpss Sınav Yerinin Tespiti

5. Sınava gireceğiniz binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmeniz sınav günü size kolaylık sağlayacaktır.

Kpss Giriş Belgesinde Yazan Okul Dışında Sınava girilirmi

6. Bu belgede yazılı olan binadaki salondan başka bir salonda sınava giremezsiniz.

Kpss Sınav Yerine Kaçta Gidilir

7. Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.

Kpss Sınavına Neler Götürülür yada Götürülmez

8. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; çanta, saat, cüzdan, cep telefonu, kulaklık, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar, her türlü elektronik/mekanik cihaz, yüzük (alyans hariç), kolye, küpe, bilezik, broş vb. takı ve anahtar, metal para gibi metal içerikli eşyalar ile sınav binasına kesinlikle girilemeyecek ve hiçbir eşya emanete alınmayacaktır. Bu nedenle yukarıda belirtilen türdeki eşyalarınızı sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz.

9. Sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle geliniz.

Kpss Sınavına Kalem Silgi Götürmek Yasakmı

10. Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ile şeker ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz.

Kpss Sınavında Su Verilecekmi

11. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

Kpss Sınavı Nasıl İptal Edilir

12. Sınav sırasında cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen veya sınava 8. maddede belirtilen eşyalardan herhangi biri ile giren adayın sınavı iptal edilecektir.

bu uyarılar ösym sınavlarının genel kurallarıdır ve dikkat edilmesi gereken kurallardır.

sorularınız olursa okubil.com olarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.