Kurban bayramları son yıllarda kış aylarına denk gelmesiyle hep soğuk ve yağışlı havalarda olmuştur. Bu yılda galiba bu değişmeyecek çünkü meteoroloji bayramda havanın yağışlı olacağı haberi verdi. 2012 Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve diğer tüm illerde beklenen hava durumları haritalı olarak şöyle

2012 Kurban Bayramında Hava Nasıl Olacak

2012 Kurban bayramında hava

2012 Kurban bayramında hava

2012 Kurban bayramında hava

2012 Kurban bayramında hava

2012 Kurban bayramında hava

*haritalar her gün güncellenmektedir ve gelecek 5 gün için meteorolojinin hava tahminidir

2012 Kurban Bayramında Tüm İllerdeki Hava Durumu

İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale’de kuvvetli, Antalya il genelinde şiddetli ve yer yer aşırı yağış bekleniyor.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün ülkenin kuzeybatı kesimleri; İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli çevrelerinin Karadeniz üzerinden gelen, Doğu Karadeniz’in iç kesimiyle Kahramanmaraş, Osmaniye, Sivas ve Kayseri çevrelerinin ise güneyden gelen yağışlı hava kütlelesinin etkisine girmesi bekleniyor.

Tahminlere göre, yarın yurdun güney ve batı bölgelerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz İç Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu’nun doğusuyla Doğu Anadolu’nun güneydoğusu sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek. İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale’de kuvvetli, metrekareye 20 ile 50 kilogram, Antalya’da ise il genelinde şiddetli, metrekareye 75 ile 100 kilogram arası yağış bekleniyor.

Bayram haftasındada yağışların devam edeceği tahmin ediliyor. Özellikle akdeniz bölgesinde yağışlı bir hava olacağı tahmin ediliyor.