2012 lys ye giren adayların üniversite hayallerinin heyecanı hala devam ediyor. Sınav sonuçları yerleştirme takvimi derken artık sonuçların açıklanmasına geldi. Üniversite okuma heyecanının yanında kayıt telaşı içinde olacak adaylar tercihlerinde nereyi kazandıklarını öğrenmeleri bakımındanda sonuçların açıklanması önemli peki 2012 lys sonuçları ne zaman açıklanacak

2012 LYS Yerleştirme Sonuçları

Türkiyedeki neredeyse eğitimle ilgili tüm sınavları yapan ösym hem sınav yapıyor hem sonuç açıklıyor bu nedenle ösym nin işi yorucu ve zor. Milyonlarca üniversite adayının girdiği 2012 lys nin yerleştirme sonuçları merakla bekleniyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak. Tüm adaylar bunu bekliyor çünkü bu adaylar için çok önemli. Bir çok kişi yaşadığı şehirden uzaklaşarak yeni bir döneme adım atacak ve çoğunluk 4 yıl bu şekilde hayatını geçirecek. 2012 üniversite yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu şimdilik böyle cevap bulmuş oluyor.

2012 ÖSYS Sonuçları Ne Zaman

2012 ÖSYS sonuçları 19 Ağustos 2011 Cuma günü açıklanmıştı yine bu yılda bu tarihlerde açıklanması bekleniyor. Tabi ösym her yıl dahada hızlanıyor bu durumda perşembe günü bile açıklanabilir. Bayram öncesi açıklanması herkes için iyi olacaktır. en azından hangi öğrenci nereye gidecek onu öğrenmiş olacaktır.