2012 Ramazan bayramı 3 gün sonra meteoroloji bayramda hava tahminlerini açıkladı. Türkiyede 2012 Ramazan bayramında hava nasıl olacak. Yurt genelinde sıcak bir hava gözlenmesi bekleniyor. Yaz aylarında olmamız sebebiyle çokta süpriz bir hava durumuyla karşılaşmayacağız bayramda illere göre hava durumu şöyle

2012 Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bayramda kuzey kesimler, özellikle Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı, diğer bölgeler de az bulutlu ve açık geçecek.

Tahminlere göre, yarın, yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimiyle Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

Arife günü ile bayramın 1. günü, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz Bölgesi’nin kıyı kesimiyle Kocaeli, Sakarya ve Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Bayramın ikinci günü yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusuyla Sinop çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

Bayramın son günü yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimi kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek hava sıcaklığının, Ankara’da 29-31, İstanbul’da 28-31, İzmir’de 32-34, Adana ve Antalya’da 34-38, Samsun’da 25-27, Erzurum’da 27-30, Diyarbakır’da 38-41 derece arasında olması bekleniyor.

Bayramın 1. günü hava durumu

Bayramın 2. günü hava durumu


Bayramın 3. günü hava durumu


*haritalar günlere göre değişir sağ alttaki tarihe dikkat ediniz.
[BU SAYFANIN İÇERİĞİ METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN SAĞLANMAKTADIR]

Ramazan bayramında Ankara, İstanbul, İzmir ve antalya gibi illerde hava durumu çok merak edilir. bizde okurlarımızın bu merakını gidermiş olalım.