Seviye belirleme sınavı sbs 2012 sonuçları açıklandı. Bu yıl sonuncusu yapılan sbsnin daha önce sonuçları açıklanmış ve tercih dönemi başlamıştı. Tercihlerini meb e bildiren öğrenciler bugün yerleştirme sonuçlarını öğrenmeye başladı. Sizde 2012 Sbs Yerleştirme sonuçlarınızı öğrenmek için tıklayın.

2012 SBS Yerleştirme sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 17 Ağustos 2012 yılı SBS yerleştirme sonuçlarını açıkladı.
Seviye Belirleme Sınavı’nın sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın “www.meb.gov.tr” internet adresinden öğrenilebilecek. Sınava giren öğrenciler, internet adresinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ve doğum tarihlerini yazarak sonuçlara ulaşabilecek.

SBS Kayıtları Ne Zaman

SBS yerleştirme sonuçlarını öğrenen ve tercihlerinden birini asil olarak kazanan öğrenciler, 27-31 Ağustos arasında 17.00’ye kadar yerleştirildiği okula kaydını yaptırabilecek. 3 Eylül günü saat 08.00’den itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Her öğrenci kayıt hakkı kazandığı okula, 3 iş günü içerisinde 17.00’ye kadar kayıt yaptırmak zorunda.

Kayıt yaptırmayanlar haklarını kaybedecekler.