Devlet Demiryolları işçi-personel alımı için şartları açıkladı.TCDD personel alımı için şartlar nelerdir?

2011-2012 TCDD PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

GENEL ŞARTLAR

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN DİKKATİNE: -Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. -Adrese dayalı nüfus sistemi geçerlidir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

-Talep şartları uyan kişiler müracaatlarını yaptıktan sonra Nufüs Kayıt Örneği, İyi Hal Vesikası ( Cumhuriyet Savcılığından ) Tahsil Belgesi, Askerlik Belgesi ( terhis, tecil veya muaf ) Özürlü Raporu, Raylı Sistemler , Yol Bakım Onarım İşleri, Raylı Sistemler Araçları Bakım Onarım işlerinde en az 2 ay çalıştığını belgeleyen yazı ile TCDD 4.Bölge Personel ve İdari İşler Müdürlüğü Sivas adresine 04.07.2011 tarihine kadar müracaat ederek evraklarını teslim etmeleri gerekmektedir. -Öncelikli olarak başvuru yapacak olan adaylar durumlarına ilişkin açıklayıcı belgeleri asılları ile birlikte yine aynı yere diğer evraklarla birlikte teslim edeceklerdir. Evraklarını teslim etmeyenler kura çekimine alınmayacaktır.

-Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.-Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. -Noter huzurunda kura çekilişi 11.07.2011 tarihinde Saat 10.00 da TCDD İşletmeleri Genel Müdürlüğünün Talatpaşa Bulvarı No: 3 GAR/ANKARA adresinde yapılacaktır. -Kurada ismi çıkan adaylara İadeli Taahhütlü Olarak Posta ile Mülakat Yeri, Tarihi, ve Saati bildirilecektir. -Mülakatı kazananlar TCDD 4.Bölge Sivas Loko Bakım Onarım Atolyesinde çalıştırılacaklardır.

Meslek Bilgileri
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı Pratikten

Öğrenim Bilgileri
En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer : Yurtiçi

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri İVRİĞİ, GEMEREK, GÜRÜN, HAFİK, İMRANLI, KANGAL, KOYULHİSAR, SİVAS MERKEZ, SUŞEHRİ, ŞARKIŞLA, YILDIZELİ, ZARA, AKINCILAR, ALTINYAYLA/SİVAS, DOĞANŞAR, GÖLOVA, ULAŞ

Diğer Bilgiler
İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 3
İş Sözleşmesi Tipi Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli Tam Süreli