2012 Türkçe olimpiyatlarının finali bu gece yapılıyor. Türkçe olimpiyatları finalini canlı izlemek için tıklayın

Türkçe sevgisi, Arena’nın dışına taştı
10.’su düzenlenen Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış törenine ev sahipliği yapan Türk Telekom Arena Stadyumu tıklım tıklım doldu. Statta yer bulamayan vatandaşlar da çevresinde yoğunlaştı ve muhteşem kapanışı dev ekranlardan izledi.

Uluslararası Türçe Derneği (Türkçeder) tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Türçe Olimpiyatları muhteşem kapanışla noktalanıyor. Türk Telekom Arena Stadyumu’nda düzenlenen törene on binlerce vatandaş akın etti. 52 bin kapasiteli stadyum tamamen doldu. Seyirciler için yapılan ek tribünlerde de yer kalmadı.

Stadyumun çevresi de içinden farksız. Stada giremeyenler de kurulan dev ekranlardan büyük kapanışı izledi.

10. Türkçe Olimpiyatları özel ödülü, Başbakan Erdoğan’a
Türkçe Olimpiyatları’nın 10. yıl özel ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verildi.

Türk Telekom Arena Stadı’nda düzenlenen 10. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları kapanış gecesinde Başbakan Erdoğan’a olimpiyatların özel ödülü verildi. Ödül verilmeden önce Başbakan’ın Türk okullarına katkılarını anlatan kısa film izletildi. Daha sonra Türkçe Olimpiyatları Tertip Komitesi Başkanı Mehmet Sağlam özel ödülü Başbakan Erdoğan’a takdim etti. Bu arada Başbakan’ın çok sevdiği ‘Canım İstanbul’ adlı şiir gecede bir öğrenci tarafından okundu.