Dünyayı tek programla bilgisayarınıza taşıyon Google Earth programının 2012 veriyonu ilk güncellemesi Google Earth 6.2 Piyasaya çıktı. Googlenin 2012 ilk versiyonu olan programda yenilikler göze çarpıyor. İşte 2012 Google Earth yeni özellikleri

Google Earth 2012 – Google Earth 6.2 versiyonu indirmek için tıklayınız


Google Earth Yenilikleri 1

Google Earth’de herhangi bir yere yeterince uzaktan baktığınızda görüntünün yamalı bir hale geldiğini, alanların birbiriyle uyumsuz göründüğünü farketmişsinizdir. Google’ın dün yayınladığı Google Earth 6.2, bu soruna çözüm getirirken, popüler yazılıma yeni özellikler de ekliyor.

Google Earth Yenilik 2
Farklı zamanlarda, farklı ışıklandırma ve hava koşullarında çekilen uydu fotoğrafları birleştirildiğinde mozaikli bir görüntü çıkabiliyor. Google Earth’ün hem masaüstü hem de mobil sürümlerinde yapılan bir yenilik ise bu fotoğrafları farklı bir şekilde işleyerek düzgün bir biçimde ekrana getirebiliyor.

Google Earth 2012 – Google Earth 6.2 Ver
Google Earth 6.2’deki yenilik 3
şu an bulunduğunuz yerden bir ekran görüntüsü alarak Google+’da paylaşabilmeniz. Bunun için sağ üstten Google’e oturum açmanız ve “Paylaş” veya “Share” bağlantısına tıklamanız yeterli oluyor.

Google Earth son yenilik
Google’ın bahsettiği diğer bir yenilik ise, Google Earth’ün Google Maps’de olduğu gibi aramaları otomatik tamamlayabilmesi.