Ygs sonuçlarının açıklanmasıyla şimdi adaylar tercih yapmak istiyorlar. ama bunun için bir engel var anayasa mahkemesi lys puan hesaplamasına itiraz etti ve eski tercih kılavuzu geçersiz oldu peki 2012 lys adayları yeni yerleştirme kılavuzu ne zaman yayınlanacak. Şimdi herkes bu sorunun peşinde

2012 Yeni YGS ve LYS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak

Lys sonuçlarının açıklanmasıyla adayların tercih yapacakları kılavuzların yeniden yayınlanması gündeme geldi. Şimdi adayları eski tercih kılavuzuna göremi yoksa yeni tercih kılavuzuna göremi tercih yapacak bu soruyu merak ediyor. adaylara daha önce yeni kılavuzun en kısa sürede yayınlanacağı bildirilmişti.

BASIN AÇIKLAMASI

(18 Temmuz 2012)

2012-ÖSYS:

Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun Yayımlanması ve Yerleştirme Puanlarının Hesaplanması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından; Danıştay 8. Dairesi’nin kararı ışığında ÖSYM Başkanlığınca, 2012 yılı için yükseköğretime yerleştirme puanları hesaplanırken Yükseköğretim Kurulunun 30.11-01.12.2011 tarihli ve 2011.21.1120 sayılı kararı ile yayımı uygun bulunan 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzuna göre işlem tesisi suretiyle uygulanmasına karar verilmiştir.

Bu karar gereğince; 16 Temmuz 2012 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan 2012-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yeniden düzenlenerek en kısa sürede adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır. Adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığınca verilen bu karar doğrultusunda adayların yerleştirme puanlarının hesaplanması işlemlerine başlanmıştır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

okubil takipçiler en kısa zamanda bu konuda aydınlatacak. ve kılavuz yayınlanır yayınlanmaz duyuracaktır.