2012 YGS Sonuçları ile ilgili tüm bilgiler özetle bu sayfada. 2012 YGS de kaç kişi sıfır çekti. Hangi il daha başarılı oldu. YGS birincisi kimler ve hangi illerden çıktı. YGS sonuçları ve istatistikleri hakkında tüm bilgiler bu sayfada

Öncelikli olarak ÖSYM den yapılan açıklamaya göz atalım. ÖSYM ilk defa bu sınav sonucunu sabahın erken saatlerinde açıkladı işte ösym nin YGS sonuçları açıklamasıyla ilgil resmi duyurusu

BASIN DUYURUSU
(20 Nisan 2012)

2012-YGS Sonuçlarının Açıklanması

1 Nisan 2012 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (2012-YGS) sonuçları bugün saat 06.00’da açıklanacaktır.

Sınava katılan 1.837.737 adayın sınav sonucunu öğrenme taleplerini zamana yaymak amacıyla sonuçların açıklanması için saat 06.00 tercih edilmiştir.

Adaylar sınav sonuçlarını http://www.osym.gov.tr veya http://sonuc.osym.gov.tr internet adreslerinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. 2012-YGS Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınava giren adayların soru kitapçıkları ile cevap kâğıtları bugün saat 16.00’dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

2012-LYS başvuruları 24–30 Nisan 2012 tarihleri arasında alınacaktır.

2012-LYS’de tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-YGS Sonuçları (http://sonuc.osym.gov.tr)
2012-YGS Sonuçları (http:/www.osym.gov.tr)
2012-YGS’nin 2010-YGS ve 2011-YGS ile Sayısal ve Görsel Karşılaştırılması Sunumu

(Saat 10.00’da bu bağlantıdan erişilebilecektir.)

2012 YGS de Kaç Kişi Sıfır Çekti

1 milyon 837 bin adayın merakla beklediği YGS sonuçları açıklandı. YGS şampiyonları Konya ve Osmaniye’den gelirken doğru cevap dağılımında başarısızlık oranı her geçen yıl artmaya devam ediyor.

Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri doğru cevap dağılımında son iki yıl rakamlar dikkat çekici. Her dört alanda da sıfır çeken öğrenci sayısı periyodik olarak artıyor.okubil.com

EN YÜKSEK SIFIR ÇEKİLEN TEST FEN BİLİMLERİ OLDU

YGS sonuçlarına göre 31 bin 249 aday Türkçe testinde sıfır çekerken, Sosyal Bilimler testinde ise 253 bin 918 aday sıfır çekti. Öte yandan, Temel matematik testinde 870 bin 080 kişi sıfır çekerken Fen Bilimleri testindeki rakamlar ise daha da iç karartıcıydı. Toplam 1 milyon 260 bin 795 kişi Fen Bilimleri Testi’nde sıfır çekti.

İşte o grafik

YGS birinciler kimler oldu

YGS sonucları açıklandı. Konya’dan Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi ogrencisi Abdullah Coşkun Türkiye 1. si oldu.

Coşkun, YGS’de soruların hepsini eksiksiz cevaplayarak 500 tam puanla tek başına YGS Türkiye birincisi oldu.