Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte bazı sorular kafaları karıştırıyor. Hemen hemen her yıl değişen sınav sistemlerinin bu yıl ne olacağı merak konusu. Özellikle sbs de değişiklik yapılıp yapılmayacağı yapılacaksa da neler olacağını öğrenciler ve veliler merak ediyor. 2013-2014 SBS Sistemi Değişecek Mi?

2013-2014 SBS Sistemi Değişecek Mi?

Yeni eğitim yılının başlamasıyla birlikte bazı sorular kafaları karıştırıyor. Hemen hemen her yıl değişen sınav sistemlerinin bu yıl ne olacağı merak konusu. Özellikle sbs de değişiklik yapılıp yapılmayacağı yapılacaksa da neler olacağını öğrenciler ve veliler merak ediyor.

Bu konuda açıklama yapan bakan Nabi Avcı,açıklama yaparken tepkiler aldı. Sürekli değişiklik yapılmasının nedenini soranlara herşeyin en iyisini yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Bu yıl sbs ye 8. sınıfların gireceğini açıklayan bakan sorumlu olduğu dersleri de şöyle sıraladı; Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük.

Sorular klasik değil test şeklinde olacak ve dört seçenek sunulacak.

Yanlış işaretlenen soruların sayısı,doğru cevapları etkilemeyeck.

Öğrenciler sınavlara olağanüstü haller dışında okullarında girecek. Görevli öğretmenler kendi okullarında öğretmenler değil başka okuldan öğretmenler olacak. Yani öğretmenler kendi okullarında sınav görevi yapamayacak.

6.ve 7. sınıflar 2014-2015 yıllarında yeni sınav sistemine göre sınava girecek.

2013-2014_sbs_değisiklik_yapilacakmi